|
Seri devam ediyor

Fenerbahçe adına deplasmanda ligin iyi takımlarından birisine karşı alınan galibiyet oldukça önemliydi. Serinin devam etmesi de hem İsmail Hoca’yı hem de takımı olumlu yönde motive etmeye devam edecektir.


Oyuna baktığımız zaman ilk yarı Alanyaspor’u topun gerisinde gördük. Daha çok sarı lacivertlileri kendi yarı sahalarında bekleyip, ikinci bölgede yaptıkları presle hızlı oyuncularını savunma arkasına koşturmaya çalıştılar. Fred’in ve Szymanski’nin sık sık ceza sahası civarına koşu yapmalarına, hatları delme çalışmalarına rağmen, Alanyaspor iyi kapandı ve birebirlere çok fazla izin vermediler. Dzeko’nun kaçırdıkları gol olsa, bazı final pasları doğru kullanılsa oyun daha farklı bir noktaya da gidebilirdi.


Golün gelmesi ve ikinci yarı ile birlikte Alanyaspor oyunu daha geniş ve daha ileride oynamaya başladı. Yine de Fenerbahçe savunmasının özellikle geçtiğimiz sezonun aksine daha az pozisyon verdiğini ve daha akıllı oynadığını söylemek gerekiyor. Özellikle Djiku ve Becao ikilisi, uzun zaman sonra oluşan başarılı bir tandem olmaya aday durumda.


İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe’deki prime sezonunu yaşayacağa benziyor. Birçok hücum aksiyonun içerisinde yer alıyor. Kendisini 8 numarada daha iyi hissettiğini söylemesine rağmen, oyun kurucu kanat rolünde de başarılı. Taraftarın tam desteğini arkasına alan İrfan’ın, gelecek maçlarda da adından sıkça söz ettireceğini söylemek yanlış olmaz.

#Fenerbahçe
#Ömer Çelikbaşlı
#Alanyaspor
قبل٪ s
default-profile-img
Seri devam ediyor
Ârif ve âlim ne demektir?
ABD’nin silah stoklarına İsrail’e sınırsız erişim izni vermesi yasal mı?
Siyah leke
Gazze’de modernitenin sınırları mı yoksa temelleri mi ortaya çıktı?
Gazze, kalpsiz dünyanın kalbi