Yazarlar Bu derin mevzudan çıkış yok

Bu derin mevzudan çıkış yok!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Silivri’deki Şike Kumpası davasının 27 Mayıs’taki duruşmasına müşteki sıfatıyla katılan Fenerbahçe’nin Eski Başkanı Aziz Yıldırım “FETÖ’nün halen daha statlarda boy gösterdiğini” söyledi. “Elli yıllık bir örgütü üç beş yılda kaldıramazsınız. Herkes uyanık olsun!” diye konuştu.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Bu derin mevzudan çıkış yok!
Haber Merkezi 24 Mayıs 2019, Cuma Yeni Şafak
Bu derin mevzudan çıkış yok! yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Bu vesileyle; Nisan ayında İstanbul’daki malum stadyumlarda Ekrem İmamoğlu’na koltuk çıkmak için yapılan şu “Mazbata” tezahüratlarını hatırlıyoruz…

İmamoğlu, Şike Kumpası günlerinde; Fetullah’ın Samanyolu televizyonuna telefonla bağlanıp “Kararlı gidişlerini, bu süreci yürüten herkesi kutluyorum” demişti:

-Şike Kumpasını gerçekleştiren Paralel Kahpeleri “candan tebrik ediyordu!”

Şike Kumpası Davası’nın firari sanıkları arasında yer alanlardan biri de, İmamoğlu’nun adaşı “Sıfır Sıfır Yedi” Dumanlı’dır: Dumanlı Ekrem, CIA’in kullanışlı elemanıdır!

*

3 Temmuz 2011’deki Şike Kumpası, Fenerbahçe Kulübü’nün ele geçirilmesine yönelik operasyonun ilk ve en etkili adımıydı: FETÖ, kumpası Türkiye’deki Baronsal Gladyo’nun direktifiyle organize etti!

Sportif açıdan bakıldığında ise Fenerbahçe’nin o dönemde futboldaki yükseliş süreci akamete uğratıldı; kulüp ve takım prestij kaybı yaşadı; dahası, devasa bir ekonomik kayba uğradı.

F.Bahçe, halen daha UEFA’nın Finansal Fair Play uygulamasının cenderesi altında debelenmeye devam ediyor…

Fenerbahçe Kulübü’nün uğradığı işte bu devasa zarardan ziyadesiyle istifade eden de “ezeli rakibi” Galatasaray pardon “Gladyo-Saray” oldu!

Galatasaray Kulübü ile FETÖ’nün “çok yakın münasebetleri” sadece Hakan Şükür, Arif Erdem vs. gibi Paralel’in futbolcu eskileriyle sınırlı değildir…

FETÖ’nün Şike Kumpası’ndan elli gün evvelinde; “Derin Galatasaray” diye bilinen İnan Kıraç’ın büyük gayretiyle G.S Kulübü’nün başkanlığına seçilen Ünal Aysal; Şike Kumpasına “Bu ateş üflemekle sönmez!” diyerek destek vermişti!

1970-1972’de Koch Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde “İhracat Koordinatörü” olarak çalışan Aysal; Nafiz John Paker ile İzhak Alaton’un kurucuları arasında bulunduğu TESEV’in ‘Yüksek Danışma Kurulu’nda, 2003’ten itibaren üç yıl süre ile görev yaptı.

Yakın geçmişte; İtalyan şirketi Ansaldo Energia, bir “enerji santrali” projesinde (bu proje için kurulan özel amaçlı) Yeni Elektrik Üretim Şirketi’nin küçük ortağı oldu. Bu “Yeni” şirketinin büyük ortağı ise Unit Investment N.V. şirketiydi. Unit’in Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı mı; Mösyö Ünal Aysal’dır!

Ansaldo Energia şirketine çok yakın bir isim olan Gianni Infantino; Şike Kumpası döneminde UEFA’da (Platini ile birlikte) Fenerbahçe’yi “mağdur edenlerin başında geliyordu!”

İŞARET FİŞEĞİ

Şike Kumpasının “işaret fişeği” kabilinden yazılar

15 Nisan 2010 ile 25 Ocak 2011 tarihlerinde “haber x” adlı sitede yayınlandı: Bu yazılar; Rauf Atilla Polat’ın imzasıyla yayınlandı: Şike Kumpası davasında deşifre olan Rauf Atilla Polat, FETÖ’nün (kaçak) “Emniyet İmamı” Osman Hilmi Özdil’in mutemet elemanıdır!

2015’te yurtdışına kaçan Mister Polat, 2010-2011 sezonunda “haber x”in yazarı idi: Onun imzasıyla çıkan yazıların arkasındaki ismin (yazıları bizzat yazıp Rauf Atilla Polat kimliğini kullananın) Osman Hilmi Özdil olduğu ortaya çıktı!

Rauf Atilla Polat imzasıyla çıkan 8 Temmuz 2011 tarihli yazı (Şike Kumpasından beş gün sonrasında); “Aziz Baron” başlığını taşıyordu! Bu yazı; FETÖ’nün hedef aldığı/operasyon yaptığı Aziz Yıldırım’ın “içeri alınmasını” kendi üslubunca kutluyordu!

İnönü’nün 1950 öncesindeki bakanı (27 Mayıs darbesini alkışlayan) Cemil Sait Barlas’ın -torunu olan “günümüzün sosyal medya maydanozu” malum şahıs ise Rauf Atilla Polat imzalı yazılara kucak açan haber x’in sahibiydi.

Bahse konu torunun “dayısı” da, TESEV’i on yedi yıl boyunca yöneten Nafiz John Paker’dir.

RÜTBE MESELESİ

Bir kere daha “Haram-piyon” olan Galatasaray’ın teknik direktörü Terim, sosyal medya hesabından bir video paylaşmış ve “G.Saray lehine hakem hataları yapıldığını” ısrarla söyleyen ezeli rakiplerine şöyle demiş: “Adı geçenlerle rakip dahi değiliz, rütbemiz bile farklı!”

Sinyor Terim’in sözünü ettiği şu rütbeye taktıkları dört yıldızdan ikisinin toplam on adet haram-piyonluk ettiğini, bilenler -dibine kadar- biliyor!

YAPMA BİZE NUMARA

Finali, Nihat Özdemir ile yapalım…

“TFF’nin yarınki seçimli genel kurulunda Başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılan” Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Nihat Özdemir “Süper ligimizin kurgulanmış olduğu görüşüne katılmadığını” açıkladı!

Seçim öncesinde “Bakın, işte ben formamı çıkarıp geliyorum!” mesajı vermek gayesiyle sarf ettiği bu lafı gerçeği hasıraltı ediyor ve hiçbir kıymeti yoktur…

İşadamı Özdemir, yıllardır futbol işinin de içinde; “futbolumuzun kurgusallığını” iyi bilenler arasındadır!

Mesela; 14 Mayıs 2006’nın akşamında Denizli’de yaşananları çok iyi hatırlayacaktır…

O sezon şampiyonluğun nasıl da el değiştirdiğinin perde arkasını (kurgusallığın şahikasıdır) bu sütunda çıkan “Can dostu tankları yürütürken, kendisi neciydi?” başlıklı yazımızda (15.05.19) bulabilirsiniz!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.