Yazarlar CIAin Henrisi ile Ellenı nereden koşuyor?

CIA’in Henri’si ile Ellen’ı nereden koşuyor?

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Polisiye filmlerde görmüşsünüzdür: Seri katil, her bir cinayetinin ardından cesedin üzerine aynı renkte bir eldiven bırakır. Yani, bir nevi “imzasını” atar!

Kaşar CIA mensubu Graham Fuller’ın yetiştirdiği Henry Barkey’in, 17 Temmuz’da (2016) Büyükada’daki Splendid Otel’den ayrılırken; resepsiyona üzerinde Pennsylvania yazısının yer aldığı çan şeklindeki bir masa zili bırakması?

İşte, buna benzer bir “imza atma” tarzıdır.

*

Bu hinoğlu hin hareketi çeken herhangi biri değil; bir CIA ajanı!

15 Temmuz günü eşi Ellen Laipson ile birlikte adı geçen otele yerleşen, oradaki 17 kişilik seri toplantıları yöneten Henri Barkey’den bahsediyoruz…

Splendid Otel’de konuşlanmış; ABD/NATO Yapımı FETÖ Cuntasının hain darbeyi başarmasını bekliyordu, Henri!

OLAY YERİNDEN

15 Temmuz’dan tutuklanan “Kızıl Soros”Osman Kavala’yı kurtarma seferberliği devam ediyor…

Bir yandan da, Kavala’nın kankası Henri Barkey’e hararetle “koltuk çıkanları” görüyoruz!

Henri’yi “işin içinden sıyırmaya” yeltenen Ekran Maydanozu Kullanışlı Aparatlar, bu gayretkeşlikleriyle aslında “içerideki hangi derin karargâhın hesabına çalıştıklarını” göstermiş oluyorlar. İbretliktir!

Bu gibi tiplerin, Splendid otelin İşletme Müdürü S.J.’nin ifadesinde anlattıklarıyla ilgilenmeyeceklerine kuşku yoktur: İşlerine gelmez de, ondan!

S.J, 15 Temmuz gecesi saat 23 sıralarında otele döndüğünde “Henri ve eşi Ellen’la aralarında geçen konuşmalarını” anlatıyor…

Ellen Laipson, kendisine “yaşananlarla ilgili ne düşündüğünü” sorduğunda; otelin İşletme Müdürü “Bence bu tür olaylar ABD ve CIA’in bilgisi olmadan gerçekleşmez” cevabını veriyor…

Bunun üzerine, Henri Barkey söze giriyor ve S.J‘ye “Bunlar komplo teorisidir” diyor!

“Er Kavala’yı Kurtarmak” filminin oyuncularından Mister Akyol, 2015’te “Paralel Yapı, Üst Akıl, Dış Güçler gibi laflar komplo teorisidir” demişti, ya…

Sonradan aynı gazetede buluştuğu profesör yazar da Splendid Otel’de Barkey yönetimindeki toplantılara katılanlar arasındaydı!

*

Otelin İşletme Müdürü, ifadesinde…

“Henri Barkey’in giderken resepsiyon bankosuna bıraktığı çan şeklindeki masa zilinin üzerinde yer alan Pennsylvania yazısını fark ettiğinde ‘dolaba kaldırılmış olan çandan’ İlçe Emniyeti’ni haberdar ettiğini de anlatmış…

CIA ÇİFTİ

İstanbul doğumlu bir Musevi olan Barkey, DPT’de iken Hikmet Çetin ile birlikte çalışmıştı…

Bir Amerikalı ile evlenip “Yeşil Kart” sahibi oldu ve kısa süre sonra boşandı…

RAND danışmanı ”antrenörü” Graham Fuller ile birlikte “Türkiye’nin Kürt Sorunu” adlı kitabı yazdı.

1993’te Ellen Laipson ile evlendi…

Madeleine Albright, BM’de ABD Temsilcisi iken onun asistanlığını yapan Laipson, daha sonra, CIA’e katıldı!

WASHINGTON’DAKİ ABANT

19-20 Nisan 2004 tarihinde Washington’daki Abant toplantısı “İslam, Laiklik ve Demokrasi: Türk Deneyimi” başlığıyla yapıldı…

“Türk Demokrasisi” kısmındaki konuşmacılardan biri de Henri Barkey’di. Bir diğeri ise Cengiz Çandar.

Oradaki “Yuvarlak Masa” toplantısına katılanlar arasında; Küresel Baronların mutemet elemanı Kemal Derviş, Nafiz John Paker’in başkanlığındaki TESEV’in Danışmanı Elizabeth Özdalga ve Darbe Toto’cu Zeyno Baran da vardı!

*

1 Aralık 2006 tarihli Newsweek’teki yazısında Türkiye için “Darbe Toto” oynayan Zeyno Baran, Hudson Enstitüsü’nde çalıştığı dönemde Fetullah’a “fahri danışmanlık”yapmıştır!

Zeyno Baran, Polonya asıllı Amerikalı diplomat Matt Bryza ile evlidir: Mister Bryza, CIA ile bağlantılı Jamestown Vakfı’nın yöneticileri arasındadır!

CIA elemanı, FETÖ’cü Kaçak Emre Uslanmaz ise 2008-2009’da Jamestown Vakfı’nda “görev” yaptı!

ATLANTİK’İN DERİN BAĞLARI

NATO’nun sivil örgütlenmesine dâhil “Atlantik Konseyi” adlı kuruluşun üyelerinin ekseriyeti, aynı zamanda Bilderberg, CFR ve de Trilateral Komisyon üyesidirler.

Atlantik Konseyi’nin Türkiye’deki “Sivil Örümcek” bağlantıları arasında TESEV de yer almıştır!

Konseyin; “German Marshall Fund” ve Amerikan Ordusu’na bağlı “Stratejik Araştırma Enstitüsü” ile birlikte 26 Mart 2007’de düzenlediği “ABD-Türkiye-AB İlişkileri” konulu toplantıya katılanlar arasında Matt Bryza, Stephen Larrabee ve Ellen Laipson’ın da bulunduğunu not edelim!

Rand’in 2007’deki bir raporu da Ilımlı Müslüman Ağlar Oluşturmak başlığını taşıyordu!

Rand Corporation’ın Avrupa Masası’nın başındaki Stephen Larrabee tarafından Şubat 2010’da yazılan “Türkiye” raporunda CHP genel başkanı Deniz Baykal“Batı karşıtlığıyla” suçlanıyor ve “CHP’nin üst yönetimi değişmelidir” deniliyordu!

Üç ay sonra; Baykal, FETÖ’nün Kaset Operasyonu ile devrildi!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.