YEREL HABERLER

Hüseyinoğlullar'ından 1000 kişiye iftar yemeği

İzmirli işadamı Hüseyinoğulları şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bozkurt, Ramazan ayı ile birlikte Kemer semtindeki iş yerinde her akşam 1000 kişiye iftar yemeği, Sahurda da 500 kişiye sahur yemeği verdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hüseyinoğulları Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bozkurt, kuraklık nedeniyle Somali'de yaşanan açlık dramına duyarsız kalmamak için gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra İzmir'de Somali'deki açlık dramı nedeniyle hayırseverlerin yardımları oraya göndermesi ve İftar çadırlarının azalması üzerine, aldıkları kararla İzmir Kemer semtinde kendi işyerinde kurdurduğu iftar sofralarında, 4 çeşit yemek ve tatlısını hazırlatıp, 1000 kişiye her gün İftar yemeği 500 kişiye de sahurda sahur yemeği vermeye başladılar. Bu arada Koliler dolusu gıda yardımını da Somali'ye gönderdiklerini belirten Bozkurt, gıda kolilerini orada yaşayan halkın tüketim alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak hazırladıklarını söyledi. Gıda kolisinde toz şeker, un, tuz, bulgur, nohut, mercimek, pirinç, makarna ve bitkisel yağ bulunduğunu söyleyen Sedat Bozkurt; “Hükümetimizin ve Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın, başlattığı bu kampanyaya kayıtsız kalamazdık ve karınca kararınca vatandaş olarak da içte ve dışta her türlü yapılacak yardımlarda bizimde olduğumuzu söylemek istiyorum. Herkesin bu konuda çaba içinde olduğunu görüyoruz. Yine duyarlılığımızı gösterdik. Ayrıca, İzmir Kemer semtinde her gün 1000 kişiye iftar yemeği, sahurda 'da 500 kişiye sahur yemeğini Ramazan boyunca vermeye devam edeceğiz. Bayramdan sonra da her Cuma namazından sonra kuru fasulye, bulgur pilavı ve turşudan oluşan menüyle 500 kişiye öğle yemeği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Hatalı sollama facia getirdi!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

+