Dünya Kremlin Referandum yapılan bölgeler yarın Rusyaya katılacak

Kremlin: Referandum yapılan bölgeler yarın Rusya'ya katılacak

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, referandum yapılan Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerinin Rus topraklarına resmi katılımı için yarın Kremlin Sarayı’nda tören düzenleneceğini açıkladı. Peskov ayrıca Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir telefon görüşmesinin hazırlığının yapıldığını da bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
​Kremlin: Referandum yapılan bölgeler yarın Rusyaya katılacak
​Kremlin Sözcüsü Peskov

Dmitriy Peskov yarın referandum ile Rusya'ya katılma kararı alan bölgelerin katılımının resmen onaylanacağını ve Putin'in bu konuda bir konuşma yapacağını doğruladı.

Ukrayna’nın Donbass bölgesindeki Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson’da gerçekleşen referandumlarda halkın Rusya topraklarına katılımına onay vermesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yarın resmi belgeleri imzalayacak.

  • Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Kremlin Sarayı’nda dört bölgenin Rus topraklarına katılımının resmileşeceği törenin yarın Kremlin Sarayı’nda gerçekleşeceğini söyleyerek, "Yarın TSİ 15:00’te, Kremlin Sarayı Aziz George Salonu’nda Rusya Federasyonu’na yeni topraklarının katılımına yönelik anlaşmaların imzalanmasına yönelik tören gerçekleşecek. Putin’in törende detaylı geniş bir konuşması olacak" ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Putin’in, Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerinin liderleri ile görüşme gerçekleştireceğini de belirten Peskov, "Bu toplantılar törenin ardından gerçekleşecek" dedi.

Rus basını duyurdu: Ukrayna'da referandum yapılan 4 bölgedeki ilk sonuçlar Rusya'ya katılımı destekliyor
DÜNYA
Rus basını duyurdu: Ukrayna'da referandum yapılan 4 bölgedeki ilk sonuçlar Rusya'ya katılımı destekliyor

Peskov ayrıca, Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir telefon görüşmesinin hazırlığının yapıldığını da bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tanıdığım Putin kafasına bir şey koyduysa onu bir şekilde yapar
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tanıdığım Putin kafasına bir şey koyduysa onu bir şekilde yapar

Kırgızistan'da yolsuzluk yapan FETÖ'cü bakanın tutuklanması diğer hainleri panikletti
OYNAT 01:23
Kırgızistan'da yolsuzluk yapan FETÖ'cü bakanın tutuklanması diğer hainleri panikletti
Kırgızistan'ın FETÖ bağlantılı Eğitim ve Bilim Bakanı Almazbek Beishenaliev'in rüşvet alırken suçüstü yakalanması ve tutuklanması ülkedeki diğer FETÖ'cüleri panikletti. FETÖ bağlantılı bir diğer Sosyal-Demokrat Partisi Vekili Canar Akaev, Kırgızistan Meclisi'ndeki konuşmasında Beishenaliev'e kalkan oldu. Beishenaliev'in tutuklanmasına ve görüntülerinin servis edilmesine tepki gösteren Akaev, sürecin doğru yürütülmediğini öne sürerek Kırgızistan hükümetini suçladı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.