Gündem ABD ile FETÖ zirvesi yapılacak

ABD ile FETÖ zirvesi yapılacak

Münbiç’ten PYD-YPG’nin tahliyesinin takvime bağlanmasının ardından Türk ve ABD’li yetkililer, Ankara-Washington hattında gerginliğe neden olan FETÖ konusunun görüşülmesi için yarın Ankara’da bir araya gelecek.

Ahmet Fatih Erturan Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Görüşmede konsolosluk ilişkileri ve teröristbaşı Fetullah Gülen’in iadesi, FETÖ’yle mücadele konusunda atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

MÜNBİÇ KONUSU ÇÖZÜLDÜ

Türkiye-ABD Çalışma Grubu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın şubat ayında Ankara’da gerçekleştirdiği görüşmenin ardından kurulmuştu. Ortak grubun ilk toplantısı ise mart ayında Washington’da gerçekleşmişti. Daha sonra Çavuşoğlu-Pompeo’nun 4 Haziran’da Washington’da bir araya gelmesinden sonra Münbiç konusunda somut yol haritası benimsendi.

GERİLİME SEBEP OLUYOR

Türkiye-ABD ilişkilerinde gerilime sebep olan bir başka başlık olan 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ’cülerin ABD’ye sığınması ve bu ülkenin iade dosyalarına rağmen teröristbaşı Fetullah Gülen’i vermeye yanaşmamasıda ortak çalışma grubu çalışmalarında çözüm aranan konulardan.

SOMUT ADIM BEKLENİYOR

Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya gelecek tarafların ilk defa FETÖ konusunu detaylı bir şekilde masaya yatıracağı ifade ediliyor. Görüşmede konsolosluk ilişkileri ve teröristbaşı Fetullah Gülen’in iadesi, FETÖ’yle mücadele konusunda atılacak adımlar ele alınacak. Ayrıca Türkiye tarafı şu ana kadar FETÖ’nün suçlarına ilişkin ABD’ye verilen 85 koli delil üzerinden henüz bir soruşturma başlatılmamasına yönelik tepkisini dile getirerek bu konuda somut adım beklentisini vurgulayacak.

Ellerini taşın altına koydular
GÜNDEM
Ellerini taşın altına koydular

Korumacılık salgına dönüşebilir
EKONOMİ
Korumacılık salgına dönüşebilir

Soma’da 4 yıl sonra karar
GÜNDEM
Soma’da 4 yıl sonra karar
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.