Gündem Kritik gün Erdoğan liderliğindeki toplantıda vakalardaki dalgalanma görüşülecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kritik normalleşme toplantısı bugün gerçekleşecek

Kritik gün: Erdoğan liderliğindeki toplantıda vakalardaki dalgalanma görüşülecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak kabinede, normalleşme takvimine göre 1 Temmuz sonrası atılacak adımlar belirlenecek. Vakalardaki artış ve alınan önlemlerin sonuçları da masada olacak.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün bir araya gelecek olan kabinenin öncelikli başlığı normalleşme takvimine göre 1 Temmuz sonrası atılacak adımlar olacak. Son toplantısı 9 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı kabinesinde, aradan geçen 20 günde yaşanan gelişmeler gözden geçirilecek.

NORMALLEŞME TAKVİMİ

Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen normalleşme takvimi toplantıda ele alınacak. 1 Temmuz’da normalleşme kapsamında atılacak adımların görüşülmesi beklenirken, 1 Haziran’da hayata geçirilen kontrollü normalleşmenin de sonuçları masaya yatırılacak. Bu kapsamda vakalarda yaşanan dalgalanma başta olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabine üyelerine bir sunum gerçekleştirmesi planlanıyor. Koca’nın sunumunda artan vaka sayıları ve alınan önlemlerle ilgili değerlendirme yapması öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pençe-Kaplan Operasyonu şehidi Piyade Uzman Onbaşı Recep Yüksel'in ailesine başsağlığı mesajı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pençe-Kaplan Operasyonu şehidi Piyade Uzman Onbaşı Recep Yüksel'in ailesine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırlanan muhteşem klip: Lider
OYNAT 07:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırlanan muhteşem klip: Lider
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırlanan klip 'Lider' izletildi. Video klip kısa sürede sosyal medyada da paylaşıldı.


LİBYA VE AKDENİZ MASADA

Libya ve Akdeniz’de yaşanan gelişmeler de gündeme gelecek başlıklar arasında. Kısa bir süre önce Libya’ya giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak temaslarıyla ilgili kabine üyelerini bilgilendirecek. Libya’da meşru hükümeti ile yapılacak yeni iş birliklerinin de bu kapsamda gündeme gelmesi bekleniyor.

HAREKATLARIN ANALİZİ

  • Suriye ile Irak’ın kuzeyi ve yurt içinde terörle mücadelede gelinen nokta da kabinenin başlıkları arasında. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gerçekleştirilen son operasyonlar hakkında kabineyi bilgilendirmesi bekleniyor. Terör örgütü PKK’ya yönelik Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe- Kartal ve ardından karadan başlatılan Pençe- Kaplan operasyonlarının sonuçlarının ele alınması bekleniyor. Yurt içinde terör örgütü yapılanmasına karşı alınan başarılar da toplantı da gündeme gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakırlı gençlerle 'Fincanın etrafı yeşil' türküsünü söyledi
OYNAT 02:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakırlı gençlerle 'Fincanın etrafı yeşil' türküsünü söyledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle gerçekleştirdiği buluşmada Diyarbakır'dan bağlanan ekiple türkü söyledi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.