Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Deniz Çakırın başörtülü kadınlara hakaret davasında mütalaa

Deniz Çakır'ın başörtülü kadınlara hakaret davasında mütalaa

Oyuncu Deniz Çakır’ın Beşiktaş’taki bir kafede başörtülü kadın müşterilere hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Savcı Çakır’ın "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan beraatini isterken, “Nitelikli hakaret” suçundan ise suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

Haber Merkezi İHA
Deniz Çakırın başörtülü kadınlara hakaret davasında mütalaa
Deniz Çakır

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Deniz Çakır katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu.

Olay günü sanık Deniz Çakır'ın yanında bulunan arkadaşı Hande Selen Canar'ın tanık olarak dinlendi.

Canar verdiği ifadede, "Karşı taraf bize 'Neden resmimizi çekiyorsunuz' dedi. Deniz Hanım da 'Neden çekelim' dedi. Hatta ben bir ara gidip telefonumu gösterdim. Gereksiz bir gerginlik oldu. Oysa biz masada doğum günü ve yılbaşı sebebiyle kendi fotoğraflarımızı çekiyorduk. Karşı tarafla atışmalar devam etti.

Anlamadığım şekilde iki tarafta olayı büyüttü. Hatta bizi kafe çalışanlarına şikayet etmişler. Onlar da gelip telefonlarımıza baktı. Deniz bu esnada 'Ben neden sizi çekeyim' diyerek telefonunu masaya vurdu.

Telefonu kırıldı. Sonra bana dönüp 'Burası Türkiye yahu Arabistan değil ki niye içki içilmesine karışıyorlar' dedi. Çünkü karşı taraf sanki bizim içki içmemize yönelik bir tavır almıştı" dedi.

Deniz Çakır'dan tesettürlü kadınlara taciz
HAYAT
Deniz Çakır'dan tesettürlü kadınlara taciz

Çakır’ın "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan beraati istendi

Tanık beyanlarının ardından mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, davaya konu somut olay değerlendirildiğinde "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunun oluşmadığını belirterek Deniz Çakır’ın bu suçtan beraatine karar verilmesini istedi.

Mütalaada “Eylem “Nitelikli hakaret” suçunu oluşturmuştur. Ancak bu eylemden açılmış bir dava bulunmadığından, sanık hakkında “Hakaret” suçundan suç duyurusunda bulunulması mütalaa olunur” ifadeleri kullanıldı.


  • Mahkeme taraf avukatlarına mütalaaya karşı beyanda bulunmaları için süre vererek duruşmayı erteledi.

Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatıldı
HAYAT
Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatıldı

DAVANIN GEÇMİŞİ

İstanbul’da bir alışveriş merkezindeki kafede başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada “Mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı hakaretö suçu kapsamında kaldığı gerekçesiyle “Özel hayatın gizliliğini ihlalö ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılamaö suçlarından takipsizlik kararı verilmişti. Takipsizlik kararına yapılan itirazın ardından soruşturma kapsamında Çakır hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamaösuçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

Deniz Çakır'ın menajerinden açıklama
HAYAT
Deniz Çakır'ın menajerinden açıklama

Video: Deniz Çakır'ın taciz ettiği kadınlar o anları anlattı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.