Gündem Hikmet Şahin hayatını kaybetti

Hikmet Şahin hayatını kaybetti

Eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin vefat etti. Silahlı saldırı sonucu yaralanan Şahin, tedavi gördüğü hastanede öldü

Aa Yeni Şafak
Hikmet Şahin hayatını kaybetti
Hikmet Şahin hayatını kaybetti

Eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Acıbadem Bursa Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunan Şahin, yaşamını yitirdi.

4 Kasım Çarşamba günü, ortağı olduğu mobilya mağazasında Hüseyin Ş'nin silahlı saldırısına uğrayan Hikmet Şahin, iki bacağından yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Ciddi oranda kan kaybeden Şahin, yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak tedavi görüyordu.

1950 yılında doğan Hikmet Şahin, 28 Mart 2004 seçimlerinde AK Parti'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmişti. Şahin, Bursapor Kulübü başkanlığı görevinde de bulunmuştu. Şahin, son yerel seçimlerde aynı görev için DP'den aday olmuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN BAŞSAĞLIĞINDA BULUNDU

Bursa'da geçen hafta uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralanmasına karşın atardamarının parçalanması sonucu aşırı kan kaybeden 2004-2009 dönemi Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, tedavi gördüğü hastanede akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Bir hafta önce Yalova Yolu üzerindeki mobilya mağazasında meydana gelen olayda Hikmet Şahin, eski sabıkalı Hüseyin Şimşek'in silahlı saldırısına uğramıştı. Sol ve sağ bacağından yaralanan Şahin, aşırı kan kaybı nedeniyle şuuru kapalı bir durumda Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılırken yolda duran kalbi müdahale edilerek çalıştırılan Hikmet Şahin, aradan saatler geçtikten sonra ameliyata alınmıştı. Bu operasyonda Hikmet Şahin'in sol bacağındaki mermiyle parçalanan toplardamar

değiştirilmişti. Ameliyattan sonra yapılan açıklamada, Şahin'in hayati tehlikesinin devam ettiği, her ne kadar ameliyat sonrası genel seyir iyi görünse de, çok aşırı kan kaybı, kalbin durması, beyine bir süre oksijen gitmemesi gibi nedenlerle sağlık durumunun çok ciddi olduğu açıklanmıştı.

Bir haftadır yoğun bakımda tedavi altında tutulan Hikmet Şahin, akşam saat 19.50'de hayatını kaybetti. Hikmet Şahin'in ölüm haberi hastane başhekimi Prof. Dr. Kaya Aksoy tarafından ailesine bildirildi.

Hikmet Şahin'in ölüm haberini alan Bursalılar da yavaş yavaş hastaneye gelmeye başladılar. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hikmet Şahin'in eşini arayarak başsağlığında bulunduğu öğrenildi.

İnternet üzerinden ineklerini satmak isterken dolandırıldılar
Gündem

İnternet üzerinden ineklerini satmak isterken dolandırıldılar

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde borçlarını ödemek için bir alışveriş sitesi üzerinden 9 ineğini satmak isteyen Öztürk çifti, 39 bin 500 TL dolandırıldı. 3 yıllık emeklerinin yok olmasına üzülen çift, hayvanların parası ile ödeyecekleri borçlarını düşünüyor. Halil Öztürk, şahısların duygu sömürüsü ile kendilerini dolandırdığını belirterek, “Oğlum hayvanları bir internet sitesi üzerinden satılık diye paylaşmış. Bunlar görünce oğlumu telefonla arayıp hayvanları satın almak istediklerini söylemiş. Oğlum da, ‘Gelin bakın’ demiş. Gelip baktılar. Hayvanları verdikten sonra oğlum araştırınca bunlar üçkağıtçı çıktı. Biz dolandırdıkları 11. kişi olmuşuz” dedi.
Gri listedeki 2 terörist ailelerinin de ikna çalışmalarına katılmasıyla teslim oldu
Gündem

Gri listedeki 2 terörist ailelerinin de ikna çalışmalarına katılmasıyla teslim oldu

İçişleri Bakanlığından, terörden arananlar gri listesinde yer alan 2 teröristin, ailelerinin de ikna çalışmalarına katılmasıyla teslim olduğu bildirildi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Envanterimizde bir gram kimyasal silah yok
Gündem

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Envanterimizde bir gram kimyasal silah yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yalan ve alçakça haberlerle kimyasal silah kullanıldığına yönelik iddiaların yayımlandığını belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir gram kimyasal silah yok. Ne bunun atma vasıtası ne mühimmatı var. Envanterimizde yok" dedi. Akar, "Utanmaz ahlaksız alçaklar 'TSK, Tel Abyad'da çocuklara şunu yaptı', 'TSK, Resulayn'da kadınlara şunu yaptı' diye fotoğraf koyuyorlar, o fotoğrafların biri Vietnam'dan biri Afganistan'dan çıktı. İşte bu alçaklara karşı sadece sahada değil, bilgi savaşları çerçevesinde de mücadelemiz yoğun şekilde devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.