Gündem Sinan Oğan, MHPden ihraç edildi

Sinan Oğan, MHP'den ihraç edildi

MHP Merkez Disiplin Kurulunca, eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın, parti üyeliğinden "kesin çıkarma" ile cezalandırılmasına karar verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Sinan Oğan, MHPden ihraç edildi
MHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Merkez Disiplin Kurulunun dün yapılan toplantısında, partinin Iğdır üyesi Oğan'ın durumu ele alındı.

Oğan'ın, parti tüzüğünün 4, 11, 47, 74/2, 73/5, 78/4-(c), (e) ve 80'inci maddeleri uyarınca, parti üyeliğinden "kesin çıkarma" ile cezalandırılması, gizli oylama ve açık tasnif sonucu oy birliğiyle kararlaştırıldı.

Sinan Oğan ne demişti?

MHP'li Sinan Oğan, erken seçimde MHP'nin oy oranlarıyla ilgili şaşırtıcı tahminlerde bulunmuştu. MHP 24. Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, erken seçimin sürprizlere gebe olduğunu ve MHP'nin 1999'daki sürprizi yakalayabileceğini ifade etmişti. Oğan, ama bunu yapamazsa da 2002'deki hezimeti yaşayabilir demişti. Oğan'ın bu açıklamaları Milliyet gazetesinde yer almıştı.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.