Gündem Teröristler kıstırıldı Eşek arısı drone ile aranıyorlar

Teröristler kıstırıldı: Eşek arısı drone ile aranıyorlar - Batman yerel haberleri

Teröristler kıstırıldı: Eşek arısı drone ile aranıyorlar

Batman'ın Sason ilçesi kırsalında eylem hazırlığındaki bir grup PKK'lı teröriste yönelik dün başlatılan operasyonda 1 terörist silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirilirken, kırsal alandaki mağaralara sığınan 2 teröristin etkisiz hale getirilmesi için Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör operasyonlarında kullandığı "Eşek arısı" drone ile aramalar başlatıldı.

Haber Merkezi IHA
Sason'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon devam ediyor.
Sason'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon devam ediyor.

Sason ilçesi Hasanlar köyü kırsalında bir grup PKK’lı teröristin eylem hazırlığında olduğu bilgisi üzerine dün bölgede çok sayıda asker ve güvenlik korucusunun katılımı ve silahlı insansız hava aracı (SİHA) desteğiyle geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştı. Operasyonda 1 terörist SİHA tarafından etkisiz hale getirilirken, kaçan 2 teröristin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Güvenlik kuvvetleri tarafından yapılan takip sonucunda 2 teröristin saklandığı mağaralar tespit edildi.

Mağaraların bulunduğu bölgeye 'Eşek arısı' drone ile yapılan çalışmalar sonucunda teröristler bulunduğu mağarada kıstırıldı. Kıstırılan teröristlere 'Teslim ol' çağrılarının yapılmasının ardından bölge ablukaya alındı.

'Eşek arısı' drone ve SİHA ile desteklenen operasyonda teröristlerin sağ yakalanması için titizlikle çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Dünyada sayılı ordu kullanıyor: Teröristlerin kabusu oldu
GÜNDEM
Dünyada sayılı ordu kullanıyor: Teröristlerin kabusu oldu

OYNAT 01:44
"Eşek arısı" drone'la PKK hain emellerine ulaşamıyor
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör operasyonlarında kullandığı “Eşek arısı” drone, dedektör köpekler ve helikopter droneler teröristlerin kabusu haline geldi. Terör örgütü PKK, yol kenarları olmak üzere çeşitli bölgelere yerleştirerek, güvenlik güçlerinin geçişi sırasında patlattığı el yapımı patlayıcılarla artık hain emeline ulaşamıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.