Gündem ÖSYM duyurdu YÖKDİL için geç başvurular bugün yapılabilecek

ÖSYM duyurdu: YÖKDİL için geç başvurular bugün yapılabilecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM), 02-12 Temmuz tarihleri arasında başvurusu alınan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL-2021/2) geç başvurularının bugün yapılabileceği açıklandı. Adayların sınava katılabilmeleri için internet üzerinden başvurularını yaparak sınav ücretini yatırmaları gerekiyor. Peki YÖKDİL/2 sınavı ne zaman? Sınav başvuru ücreti ne kadar? İşte YÖKDİL'2 hakkında merak edilen soruların yanıtları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
YÖKDİL geç başvurusu ne zaman? YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? 2021 YÖKDİL/2 geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır?
Arşiv

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, geç başvuru kapsamındaki bireysel başvuruların bugün internet aracılığıyla 23.59'a kadar alınacağı bildirildi.

YÖKDİL SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

YÖKDİL/2 geç başvuru ücreti: 217,50 TL

Adaylar, geç başvuru gününde sınav ücretini, ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de bulunan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklar.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılması yönünde
GÜNDEM
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılması yönünde

YÖKDİL/2 SINAVI NE ZAMAN?

2021-YÖKDİL/2 sınavı, 29 Ağustos 2021 tarihinde; İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece Sosyal Bilimler alanında yapılacak. Sınav, saat 10.15'de başlayacak ve 3 saat (180 dakika) sürecek.

YÖKDİL/2 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021 YÖKDİL/2 sonuçları 21 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden öğrenebilecek.

LGS yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıklandı
GÜNDEM
LGS yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıklandı

YÖKDİL KAÇ YIL GEÇERLİ?

Sınav sonuçları sınavın gerçekleştirildiği tarihten itibaren 5 (beş) yıl süreyle geçerlidir.

YÖKDİL PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Cevap kağıtları, ÖSYM'de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecek. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacak. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacak.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden sınav puanları hesaplanacak.

.

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişime açıldı
GÜNDEM
KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.