Hayat Yusuf Güney Bakan Soyluya verdiği sözü tuttu

Yusuf Güney Süleyman Soylu'ya verdiği sözü tuttu

Yusuf Güney Bakan Soylu'ya verdiği sözü tuttu

İçişleri Bakanı Soylu'nun yılbaşı gecesi Kato'daki askerlerle konuşturduğu ünlü şarkıcı Yusuf Güney, sözünü tuttu. Kamuflaj kıyafet giyen Güney Komando Tugay Komutanlığında konser vererek askerleri eğlendirdi. Güney, "Gecenin mimarı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya teşekkür ederim" dedi.

Haber Merkezi AA
Yusuf Güney, Şırnak'ta Mehmetçik'e moral konseri verdi.
Yusuf Güney, Şırnak'ta Mehmetçik'e moral konseri verdi.

Ünlü şarkıcı Yusuf Güney'in Şırnak'ta verdiği konserle Komando Tugay Komutanlığındaki askerler ve vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

Yılbaşı gecesi Kato Dağı'ndayken ünlü şarkıcı Yusuf Güney ile görüşen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güney'den konser sözü almıştı. Bugün Şırnak'a gelen sanatçı Yusuf Güney önce Akçay 6'ıncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığındaki askerlere ardından da Şırnak Merkez Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığındaki askerlere ve Şırnaklı vatandaşlara konser verdi.

Halaylar çekildi

Şırnak Bölgesi'nde yapılan tüm operasyonlar da yer alan Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndaki Mehmetçikler Yusuf Güney'in şarkılarıyla eğlenerek stres attı. Konsere gelen Şırnaklı vatandaşlar ve askerler Yusuf Güney'in şarkıları eşliğinde halay çekti, oyunlar oynadı. Güney, fotoğraf çekmek isteyen asker ve vatandaşların isteklerini geri çevirmedi.

Bakan Soylu'dan askerlere Yusuf Güney ve Burak Yılmaz sürprizi
HAYAT
Bakan Soylu'dan askerlere Yusuf Güney ve Burak Yılmaz sürprizi

"Gecenin mimarı İçişleri Bakanımız Soylu'dur"

Konser sonrasında Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, sanatçı Yusuf Güney'e birliğin plaketini takdim etti. Tuğgeneral Ercan Yaşin konser sonrası yaptığı konuşmada, "Gerçekten soğuk kış gecesinde bize sıcak bir gece yaşattığı için teşekkür ediyoruz. Bu gecenin mimarı Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanımız Arif Çetin'dir. Biliyorsunuz yılbaşı gecesinde hep beraber Kato Dağındaydık. Orda değerli kardeşim Yusuf Güney ile konuştu sayın bakanımız. Bir konser verebileceğini söyledi sayın bakanımıza. Biz de çok memnun olduk. Bu gecenin güzelliği Şırnaklı hemşerilerimiz var. Asker ailelerimiz var. Mehmetçiklerimiz burada. Hakket ten çok mutlu oldum. Çok sıcak bir geceydi. Belki eksi 3 olmasına rağmen çok güzel bir geceydi" dedi.

REKLAM

Yılbaşında telefonda görüştürmüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2018'i Kato Dağı'nda askerlerle karşılamıştı. Bakan Soylu, birlikteki asker ve güvenlik korucularını sanatçı Yusuf Güney ve milli futbolcu Burak Yılmaz'la görüştürmüştü.

Yusuf Güney'in yabancı dil taklitleri kırdı geçirdi
OYNAT
Yusuf Güney'in yabancı dil taklitleri kırdı geçirdi

Yusuf Güney, katıldığı televizyon programında Korece'den İspanyolca'ya yaptığı dil ve lehçe taklitleriyle izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.