|

Fotoğrafçı Kate Barry evinde ölü bulundu

Jane Birkin''in James Bond film müzikleri bestecisi John Barry''den olan kızı Kate Barry dün Paris''te yaşadığı apartmanın 4. katından düşerek hayatını kaybettiği belirtildi.

yenisafak.com.tr / kültür sanat
00:00 - 13/12/2013 Cuma
Güncelleme: 12:28 - 13/12/2013 Cuma
Yeni Şafak
Fotoğrafçı Kate Barry evinde ölü bulundu
Fotoğrafçı Kate Barry evinde ölü bulundu

Jane Birkin''in kızı Kate Barry, Paris''te ölü bulundu. 4. kattan atlayarak intihar ettiği tahmin edilen ünlü fotoğrafçının evinde anti depresan ilaçlar bulundu.

Ünlü ailenin kızı ölümüyle şoke etti. Sunday Times ve Vogue dergilerine de fotoğraf çeken Kate Barry (46), Paris''teki apartmanın önündeki kaldırımda ölü bulundu. Barry''nin 4. kattaki dairesinden yere çakıldığını açıklayan polis içeriden kilitli olan kadının evinde antidepresan ilaçlar bulunduğunu söyledi.

Ünlü oyuncu Charlotte Gainsbourg''un aynı anneden olan ve birlikte büyüdüğü kardeşi Kate Barry içine kapanık kişiliği ile tanınıyordu. 28 yıllık kariyerinde Vogue, Elle, Sunday Times gibi dergiler için çektiği moda fotoğrafları ile ünlenen Kate Barry''nin Paris''de en son Eylül ayında büyük bir sergisi yer almıştı.

Annesi Jane Birkin ve babası besteci John Barry, Kate henüz bir yaşındayken boşanmışladı. Jane Birkin Fransız şarkıcı, besteci, şair Serge Gainsbourg ile evlenenince Kate, Serge Gainsbourg ile büyümüştü. Çok genç yaşta alkol ve uyuşturucu problemleri yaşayan Kate Barry, Paris yakınlarında bir rehabilitayon merkezi açmıştı. Kate Barry''nin 21 yaşında Roman adında bir oğlu bulunuyor.


Ailenin hepsi şöhret

Barry''nin aile üyelerinin hepsi göz önünde olan şöhretler. Barry''nin annesi aktris ve oyuncu Jane Birkin. Babası Bond filmlerinin unutulmaz müziklerine de imza atan John Barry. Kız kardeşlerinden biri 60''ların tanınan ismi Serge Gainsbourg''un kızı oyuncu, müzisyen Charlotte Gainsbourg, diğeri model-şarkıcı Lou Doillon.

Ailede sürekli sıkıntı vardı

Ailede alkol ve uyuşturucuyla sorunu olan tek kişi Serge Gainsbourgh değildi. Kate''in doğduğu yıl Birkin ve Barry ayrıldı. Kate, 13 yaşına kadar Gainsburg ve Birkin''le yaşadı. 17 yaşında alkol ve uyuşturucu bağımlılığından tedavi gördü. Hatta Paris''te bağımlılıklar için bir de rehabilitasyon merkezi kurduğu biliniyor.

10 yıl önce