Ramazan Fitre online banka ile ödenebilir
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2021 - İSTANBUL

Fitre online banka ile ödenebilir

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, fitre veya zekâtın internet bankacılığı üzerinden ödenebileceğini söyledi. Bozkurt, “Ramazanın son 10 gününe girdik. Bir an önce fitrelerimizi vermemiz gerekir. Salgın nedeniyle mağdur olanlara fitre bedelini bir an önce ulaştırmalıyız” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Fitre online banka ile ödenebilir
Fotoğraf: Arşiv

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, fitrenin dijital ortamda ödenebileceğini belirtti. Bozkurt, fıtır sadakasının (fitre) yardımlaşma ve dayanışmanın bir örneği olarak ramazan ayında muhtaçlara ödendiğini söyledi.

Şimdi itikâf zamanı
RAMAZAN
Şimdi itikâf zamanı

VEKALET YOLUYLA DA VERİLEBİLİR

  • Normalde fitrenin ödenme zamanının bayram sabahı olduğunu hatırlatan Bozkurt, “Ramazan ilk gününden itibaren verilebilir. Ramazanın son 10 gününe girdik. Eğer vermediysek hala bir an önce vermemiz gerekir. Salgın nedeniyle mağdur olanlara fitre bedelini bir an önce ulaştırmalıyız.” diye konuştu.

Kudüs'te ramazan sevinci: Binlerce Müslüman teravihi Mescid-i Aksa'nın bahçesinde kıldı
FOTOĞRAF 20
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Kudüs'te ramazan sevinci: Binlerce Müslüman teravihi Mescid-i Aksa'nın bahçesinde kıldı
Kudüs'teki Müslümanlar, teravih namazını Müslümanların ilk kıblesi olan Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa avlusunda kıldı.

Bozkurt, fitre ve zekat gibi mali ibadetlerin direkt ödendiği gibi vekalet yoluyla başkaları tarafından da ödenebildiğini anımsatarak, şöyle devam etti: “Kovid-19 nedeniyle birinci derecede akrabamızı dahi göremiyoruz. Dolayısıyla muhtaç insanlara doğrudan ulaşma şansımız daha zordur. Biz, bu süreçte fakirlere telefonla ulaşabiliriz, hesap numaralarını alabiliriz. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden kişinin hesabına fitre bedelini gönderebiliriz. Bu tek bir tuşla mümkün. Tam kapanma sürecinde muhtaçlara bizzat ulaşma imkanlarımız kısıtlı olduğu için fitre veya zekatımızı internet bankacılığı üzerinden yani dijital ortamda kişilerin hesaplarına aktararak uzaktan ödeyebiliriz.” Bozkurt, zekat yükümlülüğümüzü göz ardı etmemeliyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.