Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Seçim Çatı uçtu enkaz kaldı

Çatı uçtu enkaz kaldı

Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran’da Türkiye üzerinde oynanan ekonomik ve siyasi oyunların tümüyle bozulacağını kaydetti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çatı uçtu enkaz kaldı
Başbakan Yıldırım, Kayseri Havalimanı çıkışında kendisini bekleyen genç sporcularla bir araya geldi. Gençler Yıldırım’a büyük ilgi gösterdi.

‘Anamuhalefet partisi genel başkanı’ sıfatıyla cumhurbaşkanlığına aday olmaktan imtina eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na milletin artık güvenemeyeceğini, ‘çatı aday’ projesinin de çöktüğünü dile getiren Yıldırım, “Millet öyle bir rüzgar estirdi ki bunların kurmaya çalıştığı çatı uçtu gitti. 24 Haziran’la ilgili zafer nutukları attılar ama çıkıp ‘adayım’ diyemedi ana muhalefet partisi başkanı. Allah aşkına, Türkiye’nin ana muhalefet partisinin başkanı doğal olarak, cumhurbaşkanı adayı olarak meydanlara çıkmıyorsa, millet niye oy versin, niye güvensin? Niye iktidar yapsın? Çatı gidince bu sefer de ‘bari enkazıyla bir ittifak yapalım’ dediler. Milletin fikri belli, sonuna kadar Erdoğan, sonuna kadar AK Parti, sonuna kadar Cumhur İttifakı” dedi.

ŞAHA KALKMA ZAMANI GELDİ

Dün AK Parti Kadın Kolları Kongreleri için önce Ankara’da daha sonra da Kayseri’de partililere seslenen Yıldırım, şu mesajları verdi:

“Başkaları çatısız kalmış olabilir ama AK Parti, en sağlam çatıyla seçime gidiyor. Bizim çatımızı millet çatmıştır. Bir daha 27 Mayıs’lar, 12 Mart’lar, 12 Eylül’ler, 28 Şubat’lar, 17-25 Aralık’lar, 15 Temmuz’lar olmasın diye millet el koydu meseleye. 16 Nisan halk oylamasıyla dediniz ki ‘artık söz de karar da milletindir.’ Artık yönümüzü geleceğe çevirdik, büyük hedeflere yürüyoruz. Artık kesintisiz demokrasiden, hukuk devletinden, milli iradeden geriye asla dönüş yok. Şimdi zaman Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemin cumhurbaşkanı yapma zamanıdır.”

  • Kılıçdaroğlu buralara gelemez
  • Kayseri Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde Başbakan Binali Yıldırım da vatandaşlara seslendi. Şehir hastanelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fikri ve hayali olduğunu belirten Yıldırım, bugün Türkiye’nin her tarafında, büyükşehirlerde benzer hastanelerin yapıldığını söyledi. Şehir hastanelerinin dünyanın en modern hizmetinin verildiği yerler olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu, buralara gelemez. O, bir önceki devrin adamı. Okmeydanı SSK’nin önceki döneminin adamıdır. Oraları bilir”
Abone Ol Google News
Bakan Soylu 'acımam' diyerek açık açık uyardı: Bunu kim yaparsa ikametini iptal ederim
Gündem

Bakan Soylu 'acımam' diyerek açık açık uyardı: Bunu kim yaparsa ikametini iptal ederim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da." ifadelerini kullandı. "Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Muafiyetler zaman ve güzergahla sınırlıdır" diyen Soylu, 'Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim' deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, bakkala markete gidiyorum deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmeyin" dedi.
92 yaşındaki emekli doktora 10.6 milyon dolarlık tuzak: Haciz sırasında kalp krizi geçirdi
Gündem

92 yaşındaki emekli doktora 10.6 milyon dolarlık tuzak: Haciz sırasında kalp krizi geçirdi

İstanbul'da 92 yaşındaki emekli doktor Mahmut Karaağaç'ı, önce sahte senetlerle 10.6 milyon dolar borçlandırıp, ardından evine haciz getirerek, icra yoluyla parayı tahsil etmeye çalışan 3 kişi hakkında nitelikli dolandırıcılığa teşebbüs suçlamasıyla dava açıldı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanıklar Aşkın A., Selahattin A., Mehmet Ali P., emekli doktor Karaağaç'ın, aileden miras kalan Eminönü'ndeki iş hanındaki hissesini satın almak için 10.6 milyon doları, resmi hiçbir işlem yapmadan, bavullar içerisinde kendisine elden verdiklerini ileri sürdü. Sanıklar yaşı ilerlemiş bir insana bu tutardaki paranın, tapu devri bile yapılmadan çantada verilmesini ise “Laleli'de alışveriş böyle yapılır" sözleriyle açıkladı.
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu yaklaşık 3 milyar insan izliyor
Spor

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu yaklaşık 3 milyar insan izliyor

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun uluslararası bir marka ve Türkiye'nin en büyük organizasyonu olduğunu belirterek, tura olan ilginin her geçen yıl arttığını bildirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.