Seçim Yalovada zorunlu Maltepe talimatı Herkes ailesi ile mitinge gidecek

Yalova'da zorunlu 'Maltepe' talimatı: 'Herkes ailesi ile mitinge gidecek'

CHP'li Yalova Belediyesi’nin Muharrem İnce’nin Maltepe mitingi için, izinli personel dahil tüm kadroları aileleriyle birlikte mitinge katılmaya zorladığı ortaya çıktı. Belediye Başkanı Vefa Salman ve Terminal Müdürü Yavuz Bingöl’ün tüm çalışanları toplayıp, talimat verdiği belirlendi. Eksiksiz katılım isteyen CHP’li belediyenin, katılmayan çalışanlara nasıl bir yaptırım uygulayacağı merak konusu oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Yalovada zorunlu Maltepe talimatı: Herkes ailesi ile mitinge gidecek
Yalova'da akşam toplanan belediye çalışanları sabah saatlerinde Maltepe'deki miting alanına getirildi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, son mitingini bugün İstanbul’da gerçekleştiriyor. Maltepe’de düzenlenecek olan mitinge, İstanbul’daki seçmenin yanı sıra, Bursa, Yalova, Zonguldak, Sakarya ve Tekirdağ’dan da CHP’liler otobüsler ile alana taşınıyor.

CHP teşkilatları miting alanını doldurmaya çalışırken, CHP’li Yalova Belediyesi’nin skandal bir uygulama ile izinli çalışanları dâhil tüm personeli, aileleri ile birlikte mitinge katılmaya zorunlu kıldığı ortaya çıktı.

'Moral yemeği' diye topladı

Uygulama dün akşam personele ‘moral yemeği’ adı altında verilen bir yemek ile başladı. Yemekte işçilere CHP’ye oy vermeleri yönünde baskı yapıldığı öğrenilirken, eksiksiz tüm personelin mitinge katılmasının istendiği ifade edildi.

İşten kovulmamak için talimata uyan personeller ve aileleri, belediye tarafından deniz yoluyla Maltepe’ye getirildi.

CHP'yi telefonda işletip taşıma mitingi deşifre etti
OYNAT 02:12
CHP'yi telefonda işletip taşıma mitingi deşifre etti
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce cumartesi günü İstanbul'da miting düzenleyecek. Meydanı dolduramayacağını anlayan CHP, adayının mitingi için çevre illerden otobüsle adam taşıyacağını ise bir genç üç ayrı ili arayarak tescilledi. İstanbul'a en yakın çevre illerden Bursa, Kocaeli ve Yalova'daki CHP il başkanlıklarını arayan genç, İnce'nin mitingine otobüslerle nasıl insan taşınacağını yetkililerden öğrenerek telefon kayıtlarını sosyal medyada yayınladı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.