|

"Üç Yol" filmine ödül

Faysal Soysal'ın yönetmenliğini yaptığı "Üç Yol" filmine, Çin'deki Xi an Silk Road Film Festivali'nde "En İyi Senaryo", İspanya'daki Madrid El Ojo Cojo Film Festivali'nde "Jüri Özel Ödülü" verildi.

Aa
00:00 - 10/11/2014 Pazartesi
Güncelleme: 11:21 - 10/11/2014 Pazartesi
Yeni Şafak
"Üç Yol" filmine ödül
"Üç Yol" filmine ödül

Konuya ilişkin açıklamaya göre, Çin'in Xi an Silkroad Film Festivali'nde yarışan "Üç Yol", Çinli sinemaseverlerin büyük beğenisini kazandı. Festival jürisinin değerlendirmesi sonucu film, "En İyi Senaryo Ödülü"ne layık görüldü.

Film, Madrid El Ojo Cojo Film Festivali'nde de "Şairane ritmi ve duygusal yoğunluğu dolayısıyla", "Jüri Özel Ödülü"ne değer bulundu.

Açıklamada, Çin'deki festivali jürisinin şu açıklamasına yer verildi:

"Üç Yol filmi, insanlığın evrensel değerlerine, savaş sonrasında oluşan travmaların psikolojik yansımalarını kullanarak işaret ediyor. Film, bilinç akışının izleğinde yeni bir ifade dili bularak rüya ile gerçeğin muhteşem kombinasyonunu güçlü bir sanatsal yaklaşımla ortaya koyuyor. Böylece seyircinin dünyasını aşk, umut ve hakikate inanç ile aydınlatıyor."

Bu arada, "Üç Yol", 11-12 Kasım'da "Suç ve Ceza Filmleri Festivali" kapsamında Kadıköy Rex ile Beyoğlu Atlas Sineması'nda gösterilecek. Filmin gösterimlerine katılacak yönetmen Soysal ve film ekibi, gösterim sonrası seyircilerin sorularını cevaplayacak.


10 yıl önce