|

Bisiklette ilk tur Kittel'in

49. Cumhurbaşkanlığı Bisikler Turu'nun ilk etabını Team Argos-Shimano takımdan Alman sporcu Marcel Kittel kazandı.

Aa
00:00 - 21/04/2013 Pazar
Güncelleme: 18:12 - 21/04/2013 Pazar
Yeni Şafak
Bisiklette ilk tur Kittel'in
Bisiklette ilk tur Kittel'in

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ilk etabında birinciliği, Team Argos-Shimano takımının Alman sporcusu Marcel Kittel elde etti.

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Alanya-Gazipaşa-Alanya etabı ile başladı. 25 takımdan 193 sporcunun mücadele ettiği 143 kilometrelik etapta birinciliği, Team Argos-Shimano takımının Alman sporcusu Marcel Kittel 3 saat 8 dakika 27 saniyelik derecesi ile kazandı.

Etabın ikincisi Lotto Belisol Team takımından Andre Greipel, üçüncüsü ise Konya Torku Şeker takımından Yuri Metlushenko oldu. Alman sporcu Kittel, yarınki Alanya-Antalya etabında "Turkuaz Mayo"yu giyecek.

Alman sporcu Marcel Kittel ilk etapta "Yeşil Mayo"nun da sahibi oldu. İlk gün yarışlarında "Kırmızı Mayo"yu Konya Torku Şeker'den Mustafa Sayar, "Beyaz Mayo"yu da Katusha Team'den Mikhail İgnatyev elde etti.

Sprint puan klasmanında ise Colombia takımından Juan Sebastian Arango birinci oldu. Bu kategoride ikinciliğini CCC Polsat Palkowice takımından Nikolay Mihaylov, üçüncülüğünü ise Caja Rual-Seguros RGA takımından Javier Aramendia Lorente kazandı.

Türkiye Güzellikleri priminin sahibi ise Katusha Team takımından Mikhail İgnatyev oldu. Bu kategorinin ikinciliğini Lotto-Belisol takımından Frederique Robert, üçüncülüğünü ise Konya Torku Şeker takımından Ahmet Orken kazandı.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir ve TBF Başkanı Emin Müftüoğlu verdi.

Tur, yarın koşulacak 153 kilometrelik Alanya-Antalya etabı ile devam edecek.

11 yıl önce