|

Fenerbahçe'nin rakibinden yalanlama

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Fenerbahçe ile eşleşen Romanya'nın FC Vaslui Kulübü, medyada yer alan iddiaları yalanladı.

Aa
00:00 - 25/07/2012 Çarşamba
Güncelleme: 17:24 - 25/07/2012 Çarşamba
Yeni Şafak
Fenerbahçe'nin rakibinden yalanlama
Fenerbahçe'nin rakibinden yalanlama

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Rumen takımının üst düzey yöneticisi (CEO) Ciprian Damian'ın iddialarla ilgili kulübe gönderdiği yazıda, basında yer alan iddiaların kendilerinden kaynaklanmadığını ifade ettiği belirtildi.

Sarı-lacivertli kulübün açıklamasında, yapılan haberlerin 3 Temmuz'dan beri yaşanan sürecin devamı olarak görüldüğü iddia edilerek, şu ifadelere yer verildi:

'UEFA Şampiyonlar Ligi 3. eleme turunda FC Vaslui ile eşleştiğimiz günden bu yana, ülkemiz medyasında, Rumen medyası ya da Vaslui Futbol Kulübü kaynak gösterilerek, iki kulüp -hatta iki ülke- arasında düşmanlık tohumları atan haberler yapıldığını, şaşkınlık yaşamadan, ancak üzülerek takip etmekteyiz. Bununla birlikte, Vaslui Futbol Kulübü, bu asılsız haberlerden ve iki kulüp -hatta iki ülke- arasında yaratılmaya çalışılan olumsuzluklardan duyduğu rahatsızlığı, kulübümüze bizzat, CEO Ciprian Damian imzasıyla iletme ihtiyacı duymuştur. 

Vaslui Futbol Kulübü, söz konusu yazıda, Türk ve Rumen medyasında yer alan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve kendilerinden kaynaklanmadığını açık bir dille ifade etmektedir. 

Kamuoyuna sunduğumuz bu asılsız ve Fenerbahçe karşıtı odaklı yayınlar bizleri şaşırtmamakta, 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan sürecin devamı niteliği taşımaktadır. Vaslui Futbol Kulübü tarafından gönderilen mektubu, konu Fenerbahçe olduğunda, 'Özgün' basınımızın durduğu yerin anlaşılması açısından önemli olduğu düşüncesiyle kamuoyunun takdirine sunarız.'

12 yıl önce
default-profile-img