|

Galatasaray'ın Badou Ndiaye projesi tuttu

Galatasaray'ın 7.5 milyon euroya kadrosuna kattığı Badou Ndiaye için ödenen para tartışmalara neden olmuştu. Senegalli futbolcunun sözleşmesine konulan 18 milyon euroluk serbest kalma maddesi ise kafalarda soru işareti doğurmuştu. Sarı kırmızılıların Ndiaye'ye yaptığı yatırımın ciddi bir transfer projesi olduğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak
13:20 - 11/11/2017 Cumartesi
Güncelleme: 13:51 - 11/11/2017 Cumartesi
Yeni Şafak
Igor Tudor'un transferini istediği Badou Ndiaye, Galatasaray'da sergilediği hırçın performansla dikkat çekiyor.
Igor Tudor'un transferini istediği Badou Ndiaye, Galatasaray'da sergilediği hırçın performansla dikkat çekiyor.

Galatasaray'ın Badou Ndiaye için ödediği para ilk aşamada tartışmalara neden olsa da hem gösterdiği performans hem de takımın durumu sebebiyle konu tamamen kapanmıştı.

İngiliz kulüplerinin Senegalli yıldıza ilgi göstermesi ve 26 yaşındaki futbolcunun Dünya Kupası'nda forma giyecek olması ise işleri farklı bir noktaya götürdü. Bunun sebebi, Galatasaray'ın başarılı futbolcudan ciddi bir gelir elde edebilecek olması.

Badou Ndiaye'nin menajerinin Galatasaray'a transfer olurken İngiliz kulüplerinin kendilerine ilgilerinin devam edeceğini bildiği ve bunun için de oyuncunun sözleşmesine sarı kırmızılı kulüple ortak bir karar vererek serbest kalma maddesi eklettiği belirtildi. Buna göre yıldız oyuncunun sözleşmesinde 15 Haziran 2019 yılına kadar "18 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesi bulunuyor.

Ndiaye'nin KAP açıklamasında yer alan bölüm şöyle;
  • "Oyuncunun, 15.06.2019 tarihinden itibaren 18.000.000 Euro net tutar karşılığında sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı vardır."

#Galatasaray #cimbom #lion #aslan #great #football #love ❤💛🦁🔥

Badou Ndiaye (@badou.ndiaye10)'in paylaştığı bir gönderi ()

#Galatasaray
#Badou Ndiaye
#Osmanlıspor
6 yıl önce