SALON SPORLARI

Habib Nurmagomedov'un babası, Conor McGregor'u Dağıstan'a davet etti

Nurmagomedov'un babasından McGregor'a davet

UFC Hafif Sıklet Şampiyonu olan Habib Nurmagomedov’un babası, oğluna ve kendisine hakaret eden dövüşçü Conor McGregor’ı affettiğini ve Dağıstan’a davet ettiğini açıkladı.

Haber Merkezi IHA

UFC Hafif Sıklet Şampiyonu Habib Nurmagomedov’un babası Abdulmanap Nurmagomedov, 7 Ekim tarihinde oğlu tarafından yenilen McGregor’u Dağıstana davet etti.

Baba Nurmagomedov, "Onur konuğu olarak eski UFC şampiyonu Oleg Taktarov ve McGregor’u 15 Aralık’ta Dağıstan’ın Ali Aliyev Spor Sarayı’nda düzenlenecek olan Profesyonel Sambo Dünya Şampiyonası’na davet ediyorum" dedi.

Ayrıca Nurmagomedov, McGregor’un dövüş öncesi kendisi hakkında kötü sözler söylemesini de affettiğini açıkladı. Nurmagomedov, "Her şeyi geçiyorum ve affediyorum, merhametli olmalıyım" diyerek McGregor’a karşı kin beslemediğini bildirdi.

Baba Nurmagomedov, Türkiye başta olmak üzere başka ülkelerdeki spor hocalarına seslenerek, kendi takımlarını hazırlayarak Dünya Sambo Şampiyonası’na katılmaya davet etti.

  • 7 Ekim tarihinde düzenlenen UFC Hafif Sıklet maçında Nurmagomedov McGregor’u yenerek UFC şampiyonu unvanını koruyabilmişti. Fakat dövüş öncesi ve sonrası McGregor ve taraftarları Habib ve babası Abdulmanap Nurmagomedov hakkında ırkçı sözler söylemişti.

Floyd Mayweather, Habib'in dövüş teklifi için şart sundu
Diğer

Floyd Mayweather, Habib'in dövüş teklifi için şart sundu

Tüm zamanların en iyisi olarak gösterilen şampiyon boksör Floyd Mayweather, son günlerin konuşulan Dağıstan asıllı Rus kafes dövüşçüsü Habib Nurmagomedov'un meydan okumasını kabul etti ve Habib'e şartlarını sıraladı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Rusya'da maç öncesi ısınan futbolcuya yıldırı...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+