|

Şekerspor'dan Bergama'ya asker selamlı destek

3. Lig 1. Grup'ta oynanan Zonguldak Kömürspor-Tutap Şekerspor maçında, konuk takımın oyuncuları İstiklal Marşını asker selamı vererek söyledi. Kulüp idareci ve futbolcuları, Van Belediye ile Bergama Belediyespor arasında oynanan maçta gol attıktan sonra asker selamı veren Bergama Belediyesporlu Gökhan Çetinusa yapılan saldırılara tepki amacıyla böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Yeni Şafak
17:37 - 14/12/2014 Pazar
Güncelleme: 17:40 - 14/12/2014 Pazar
DHA

Zonguldak Kömürspor ile Tutap Şekerspor, Karaelmas Kemal Köksal Stadında karşılaştı. Maçtan önce İstiklal Marşı okundu. Konuk takım Tutap Şekerspor'un oyuncuları İstiklal Marşını asker selamı vererek söyledi. Yaklaşık 8 bin taraftar konuk takımın bu davranışını alkışladı.


'Onların zafer işareti varsa...'

1-1 sona eren maçın ardından kendisi de protokol tribünde asker selamı vererek İstiklal Marşını okuyan Kulüp Başkanı Orhan Kapelman, "Van'da asker selamı yüzünden çıkan olayları protesto etmek amacıyla futbolcuların İstiklal Marşını okurken asker selamı verdiğini söyledi. Kapelman, "Onların nasıl zafer işareti varsa, bizim de asker selamımız var. Biz sabır gösteriyorsak onlar da bize sabır göstermek durumunda. Bu ülkede birlikte, beraber yaşacağız. Herkesin sabırla birbirine katlanması lazım. Askerimiz bizim için kıymetli. Biz de İstiklal Marşında asker selamı ile karşılık verdik" dedi.

Teknik Direktör Aydın Başar, "Bu ülkenin tek Türkiye cumhuriyeti ve tek devletinin var olduğunu ifade etti. Başar, şöyle dedi: "Bu ülkede doğusu, batısı hepsi birdir. Çanakkaleye baktığımız da şehitlerimizin yüzde 50'si doğudan yüzde 50'si batıdandır. Biz de sesimizi duyurabilir miyiz? diye böyle yapmayı uygun gördük. Spor, kardeşlik, barıştır. Kitleleri birleştiren spor, özellikle futboldur" dedi.


Takım kaptanı Orhan Kalafat ise tek ülke, tek devlet olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Biz de ayrım yok. Biz o arkadaşlara destek amacıyla böyle bir şey yapmayı istedik. Bunun diğer kulüplere de yayılmasını istiyoruz."

Kaleci Ercan Ezgi, Bergama Belediyesporlu futbolcuların yalnız olmadığını hissettirmek amacıyla böyle bir şey yaptıklarını ifade etti. Ezgi, şunları söyledi: "Onların böyle bir olay yaşaması bizleri çok üzdü. Eğer olur da oralara gidersek biz de dayak yiyeceksek bu sebepten dolayı yiyebiliriz. Seve seve de dayak yeriz asker selamı vererek. Bergama Belediyesporlu futbolculara ve teknik heyete geçmiş olsun."

#TUTAP ŞEKERSPOR
#ASKER SELAMI
#BERGAMA BELEDİYESPOR
#ORHAN KAPELMAN
#ERCAN EZGİ
9 yıl önce
default-profile-img