|
Spor

Semih'e İtalyan devi talip

İtalya Ligi şampiyonu ve lideri Juventus, Galatasaraylı Semih Kaya'yı listesine aldı. Savunmasını gençleştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefleyen teknik direktör Massimiliano Allegri de Galatasaray'ın başarılı oyuncusunun alınmasını istedi.

Yeni Şafak
11:42 . 21/11/2014 Cuma
Diğer

Galatasaray'da 94 maçta oynayan 23 yaşındaki futbolcuyu ilk olarak şu anda İtalya Milli Takımı'nı çalıştıran takımın eski teknik direktörü Antonio Conte'nin önerdiği bildirildi.


8-10 milyon euro ödenecek

Semih Kaya'yı defalarca scout ve antrenörlerine izlettiren Juventus yönetiminin önünde, Milli futbolcunun kesinlikle alınması yönünde rapor bulunuyor. İtalyan kulübünün yöneticilerinin Semih Kaya için Galatasaray'a en az 8-10 milyon Euro arası bir rakam önermesi bekleniyor.

Savunma çok yaşlandı

Juventus ligde 11 maçta kalesinde sadece 4 gol görse de, savunma oyuncularının yaşlarının ilerlemesi, yönetimi düşündürüyor. İtalyan ekibinde Chiellini ve Lichtsteiner'in 30 yaşına gelmesi, savunmanın gençleştirilmesini zorunlu hale getirdi. Siyah-beyazlı ekip Semih Kaya'yı alarak savunmasının yaş ortalamasını düşürmeyi hedefliyor. Juventus, genç oyuncuya 5 yıllık sözleşme önerecek.
Kaynak: NTV Spor
#JUVENTUS
#SEMİH KAYA
#GALATASARAY
#ANTONIO CONTE
9 yıl önce
default-profile-img