|

Talisca'nın transferinde 'Carlos Leite' uyanıklığı

Beşiktaş'taki performansıyla Brezilya Milli Takımı'na kadar yükselen Anderson Talisca'nın transferiyle ilgili olarak menajeri Carlos Leite'nin Benfica Kulübü ile uzun süredir görüşmelerde bulunduğu belirtildi. Oyuncunun Portekiz kulübüyle sözleşmesinin uzatılmasında etkili olan Leite'nin oyuncunun satışı üzerinden Benfica'dan komisyon alacağı iddia edildi. Edilen bilgilere göre Talisca'nın Avrupa piyasasındaki en ciddi taliplisi ise Fransız ekibi Monaco.

Yeni Şafak
21:34 - 13/03/2018 Tuesday
Güncelleme: 08:25 - 14/03/2018 Wednesday
Yeni Şafak
Beşiktaş'tan Brezilya Milli Takımı'na kadar yükselmeyi başaran Anderson Talisca, Avrupa kulüplerinin transfer kıskacında.
Beşiktaş'tan Brezilya Milli Takımı'na kadar yükselmeyi başaran Anderson Talisca, Avrupa kulüplerinin transfer kıskacında.

Önceki günlerde yaptığı açıklamada UEFA'dan ceza almamak için Benfica ile sözleşmesini uzatmak zorunda kaldığını açıklayan Talisca'nın sezon sonunda hangi takımın formasını giyeceği merak konusu.

Brezilyalı yıldızın transferiyle ilgili edilen bilgilere göre bir çok menajerin devrede olduğu ifade edilirken oyuncunun haklarını elinde bulunduran Carlos Leite ilgili flaş iddialar ortaya atıldı. Buna göre Leite, Benfica kulübüyle oyuncunun sözleşmesinin uzatılması sebebiyle komisyon anlaşması yaptı. Talisca'nın kontratının 1 sene kalması sebebiyle oyuncuyu satarken eli güçsüz kalacak olan Portekiz ekibi, bu yöntemle oyuncunun bonservisinden daha çok gelir elde edecek. Leite de satıştan pay alacak.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Talisca'nın transferiyle ilgilenen en ciddi Avrupa kulübünün Monaco olduğu ifade edildi. Fransız ekibinin sezon sonundan önemli bir takviye operasyonu yapacağı ve bu amaçla 2 senedir takip ettiği Talisca'yı kadosuna katabileceği belirtiliyor.

  • Beşiktaş Kulübü ise Talisca'yı Mayıs sonuna kadar alma hakkına sahip. Siyah beyazlılar bu döneme kadar 21 milyon euroyu Portekiz ekibinin hesabına yatırması durumunda oyuncunun bonservisine sahip olacak.

Anderson Talisca'ya Brezilya🇧🇷Milli Takımı kapılarını açan 'Beşiktaş' performansı...

Yeni Şafak Spor (@yenisafakspor)'in paylaştığı bir gönderi ()#Monaco
#Ligue 1
#Anderson Talisca
#Beşiktaş
6 years ago