Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Pi’nin yaşamı gerçek oldu
01:00
Dünya
Pi’nin yaşamı gerçek oldu
Endonezya'da akıntıya kapılarak okyanusa sürüklenen 18 yaşındaki genç, balık tutarak ve kıyafetinden süzdüğü suyu içerek hayatta kaldı. Gencin hikayesi Pi'nin yaşamı filmini hatırlattı.
Çin güçleri Doğu Türkistan’da cami yıktı
01:00
Dünya
Çin güçleri Doğu Türkistan’da cami yıktı
Çin zulmü altında yıllardır eziyet çeken Doğu Türkistan'ın Kaşgar bölgesinde Payzavat'ta bir cami Çin güçleri tarafından yıkıldı.
Filistinli genç kıza 10 kurşun
01:00
Dünya
Filistinli genç kıza 10 kurşun
Siyonist İsrail ordusu, 18 yaşındaki Filistinli genç kız Hedil El Heşlemun'u acımasızca katletmişti. Heşlemun'un ölümünün üzerinden tam 3 yıl geçti, El-Halil'deki o acı manzara hiç unutulmadı. İsrail askerlerinin 'bıçaklı saldırı girişimi' şeklinde lanse ettiği olayın perde arkasında başka bir gerçek çıktı. İsrail askerleri, Filistinli kızdan peçesini çıkarmayı istemiş, o ise soğukkanlı bir şekilde reddetmişti.
Sınır ötesinde sınırsız şenlik
01:00
Dünya
Sınır ötesinde sınırsız şenlik
Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMHD), son yılların en büyük acılarının yaşandığı Suriye'deki çocuklara mutluluk götürmek için Fırat Kalkanı Bölgesi'nde 'Sınırsız Şenlik' adında bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Azez'e bağlı Buragita (Burak Atı) Türkmen köyündeki savaş mağduru çocuklar için UMHD, sokak oyunları, filmler, gösteriler, deney atölyeleri, yarışmalar düzenledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.