Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Mağlubiyetimizin fotoğrafı
03:59
Dünya
Mağlubiyetimizin fotoğrafı
Muhammed İkbal, 1931 'de Kurtuba Camii'ni ziyaret ettikten sonra zaten 400 yıl evvel katedrale çevrilmiş camiide Müslümanların namaz kılması yasaklanmıştı. O fotoğrafa iyi bakınız. 718'de İber yarımadasına gelerek 1492'ye dek Endülüs medeniyetine can vermiş Tarık bin Ziyad'ın ruhunun ağladığı fotoğraftır o. Mağlubiyetimizin fotoğrafı.
Endülüse ağlamak değil onu anlamak
04:29
Dünya
Endülüse ağlamak değil onu anlamak
'Kaybedilmiş olsa bile dünya üzerinde Müslümanlar tarafından bir kez fethedilmiş olan her yer İslam beldesidir' düşüncesinden hareketle İspanya, Portekiz ve Güney Fransa toprakları yani İber Yarımadası hala Endülüs'tür.
Yitik bir medeniyeti keşfetmek: Endülüs
07:51
Dünya
Yitik bir medeniyeti keşfetmek: Endülüs
Endülüs ismi, 711-1492 yılları arasında İber Yarımadası'nda Arapların etkisi altında bulunan bölgelere verilen isimdir. Endülüs kelimesinin Vandallar'dan geldiğine inanırlar. Ancak tarihsel dayanak yoktur. 711 yılında başlayan Müslümanların İber Yarımadasındaki varlığı en son Morisko'ların 1609 yılında İspanya'dan sınır dışı edilmesiyle son bulmuştur.
ABDnin kanlı Ortadoğu planını 12 yıl önce anlatmış
02:12
Dünya
ABDnin kanlı Ortadoğu planını 12 yıl önce anlatmış
NATO eski komutanı Wesley Clark, 11 Eylül saldırılarının ardından ard arda iç karışılıklara boğuşan ülkelerin nasıl bir karmaşanın içerisine sürekleneceğini 12 yıl önce katıldığı bir televizyon programında anlattığı görüntüler yeniden gündem oldu. Son dönemde Suriye, Libya ve özellikle Sudan'da yapılan gösteriler yıllar önce ülkeleri yok etmek için yapılan bir planın sonucu olduğunu gözler önüne serdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.