Dünya Fransız uçaklarını vururuz

Fransız uçaklarını vururuz

Burkina Faso, ülkedeki terör faaliyetlerini desteklediğinden şüphelenilen Fransa’yı ‘savaş uçaklarını düşürmekle’ tehdit etti. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı, Fransa’ya, hükümete bilgi verilmeden yaptığı uçuşların düşman saldırısı olarak nitelendirileceği uyarısında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Fransız uçaklarını vururuz
BurkinaFaso meydan okudu

Afrika ülkeleri ile kıtanın sömürgeci gücü Fransa arasındaki siyasi ve ekonomik gerilim her geçen gün yükseliyor. Burkina Faso, ülkedeki terör faaliyetlerini desteklediğinden şüphelenilen Fransa'yı "savaş uçaklarını düşürmekle" tehdit etti. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı, Fransa'ya, "hükümete bilgi verilmeden yaptığı uçuşların düşman saldırısı olarak nitelendirileceği ve uçakların vurulacağı uyarısında bulundu. G enelkurmay Başkanı Moise Miningou, yaptığı açıklamada, Fransa'nın Burkina Faso hava sahasında izinsiz uçuşlar gerçekleştirdiğini belirterek hava sahasında izinsiz uçtukları tespit edilen insansız hava araçları ya da uçakların "düşman muamelesi göreceğini" ve vurulacağını vurguladı. Genelkurmay Başkanı Miningou'nun bu açıklamasının, Fransa'nın ülkedeki terör gruplarına bilgi servis ettiği yönündeki iddiaların ardından gelmesi dikkati çekti. Batı Afrika ülkeleri de Fransız Merkez Bankası'ndan paralarını çekeceklerini açıklamıştı.


İran CIA ajanlarıyla çalışmış
DÜNYA
İran CIA ajanlarıyla çalışmış

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.