Dünya Rus yetkili S-400 NATOyu değil Türkiye ve Rusyayı ilgilendirir

Rus yetkili: S-400 NATO'yu değil Türkiye ve Rusya'yı ilgilendirir

NATO'nun Türkiye'ye S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatıyla ilgili rahatsızlığını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Kirill Logvinov, bu konunun sadece Moskova ve Ankara'yı ilgilendirdiğini belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Rus yetkili: S-400 NATOyu değil Türkiye ve Rusyayı ilgilendirir
Rusya'nın S-400 füze savunma sistemi

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre Rus Dışişleri yetkilisi Logvinov, Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi anlaşmasının sadece iki ülkeyi ilgilendirdiğini söyledi.

Berlin Güvenlik Konferansı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Logvinov, "Herhangi bir tarafın rahatsızlığını değerlendirecek ve her açıklamayı yorumlayacak olursak… Bu, bizi ve Türkiye'yi ilgilendirir" dedi.

Logvinov sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer Türk meslektaşlarımız bu tür silahlara ilgi duyuyorsa ve müzakerelere hazırsa, biz herhangi bir askeri-siyasi blokta üye olup olmadığına bakılmaksızın her ülkeye karşı açığız."

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, daha önce Türkiye’nin Rusya’dan S-400 satın alımı hakkında "NATO üyeleri hangi ekipmanı edineceklerine kendileri karar verir" diyerek S-400 sistemini NATO'ya entegre etmek için Türkiye'nin bir talepte bulunmadığını söylemişti.

NATO'dan Türkiye açıklaması
DÜNYA
NATO'dan Türkiye açıklaması

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.