Dünya Rusya, Kırımda hava tatbikatı yaptı Konçerskaya Dağı bombalarla vuruldu

Rusya, Kırım’da hava tatbikatı yaptı: Konçerskaya Dağı bombalarla vuruldu

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından Kırım’da Su-30SM, Su-27 ve Su-24M tipi savaş uçaklarının yanı sıra deniz araçlarıyla tatbikat yapıldı. Rus Hava Kuvvetleri’ne ait 7 savaş uçağı ile gerçekleşen tatbikatta senaryoya göre Su-24M tipi uçakla Opuk Bölgesi’nde bulunan Konçerskaya Dağı’nda belirlenen hedefler OFAB-250-270 tipi bombalarla vuruldu.

Haber Merkezi IHA
Konçerskaya dağları 12 kez bombalandı.
Konçerskaya dağları 12 kez bombalandı.

Rus Hava Kuvvetleri tarafından Su-30SM, Su-27 ve Su-24M tipi savaş uçaklarıyla Kırım’da tatbikat yapıldı.

  • Rusya Savunma Bakanlığı gerçekleşen tatbikat ile ilgili fotoğraf ve görüntüler paylaşarak tatbikata ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rusya’dan dev tatbikat
DÜNYA
Rusya’dan dev tatbikat

Tatbikatta 7 savaş uçağı kullanıldı

Bakanlık açıklamasında uçaklarla Konçerskaya dağlarının 12 kez bombalandığını bu tatbikatta 7 savaş uçağının kullanıldığını ayrıca bu uçakların bombalama tatbikatının yanı sıra manevra ve düşman araçlarını uzaklaştırma tatbikatları da gerçekleştirdiği belirtti.

Geçtiğimiz hafta Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı tankçı birlikleri yine Opuk bölgesinin kıyı noktalarında 300 asker ve 40 piyade ile tatbikat gerçekleştirmişti.

Tatbikat fiyaskosu
DÜNYA
Tatbikat fiyaskosu

ABD'ye tehdit gibi tatbikat: İran, Çin ve Rusya katılacak
DÜNYA
ABD'ye tehdit gibi tatbikat: İran, Çin ve Rusya katılacak
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.