Ekonomi TOKİnin 38 ilde 6 bin 893 konutu açık satışta

TOKİ'ye başvuru şartları nelerdir? ​TOKİ'nin 38 ilde 6 bin 93 konutu açık satışa çıkardığı şartlar

TOKİ'nin 38 ilde 6 bin  893 konutu açık satışta

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) 38 ilde açık satışa sunulan 6 bin 893 konut, 55 bin liradan başlayan fiyatlar ve aylık 185 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bekliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TOKİ 38 ilde açık satışa sunulan 6 bin 893 konut satışa çıkardı
TOKİ 38 ilde açık satışa sunulan 6 bin 893 konut satışa çıkardı

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, önceliklerinin alt ve orta gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu belirtti.

Son 3,5 yıldır inşa edilen konutların yüzde 95'inin, 2017 yılında yapılanların ise yüzde 98'inin alt ve orta gelir grubuna yönelik sosyal konutlardan oluştuğunu aktaran Turan, şu anda Türkiye'nin 38 ilinde 6 bin 893 konutu açık satış yöntemi ile satışa sunduklarını, projelere göre farklılık gösteren konutların fiyatlarının 55 bin liradan, taksitlerin ise aylık 185 liradan başladığını söyledi.

Hiç konut sahibi olmama şartı var

TOKİ’ye başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması gerektiğini hatırlatan Ergün Turan, “Bizim en önemli şartımız vatandaşlarımızın daha önce hiç konut sahibi olmamasıdır. Ayrıca daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor” diye konuştu.

Bizi böyle soyuyorlar
EKONOMİ
Bizi böyle soyuyorlar

Spekülasyona karşı yeni et ithalatı
EKONOMİ
Spekülasyona karşı yeni et ithalatı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.