Gündem CHPli Bolu Belediye Başkanı Özcandan Kılıçdaroğluna Samimiysen aday olma

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na: Samimiysen aday olma

Bolu Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Tanju Özcan, siyasi parti genel başkanlarının parlamenter sistemin doğal başbakan adayı olduğunu belirtti. Özcan, "Parlamenter sisteme dönme konusunda muhalefet samimi ise hiçbir siyasal parti genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır" ifadesini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
CHPli Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcandan Kemal Kılıçdaroğluna: Samimiysen aday olma
Tanju Özcan

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Millet İttifakı'nın gündeme getirdiği parlamenter sisteme dönüş çabaları ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Özcan, parlamenter sisteme dönme konusunda muhalefetin samimi ise genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Şayet parlamenter sisteme dönme konusunda muhalefet samimi ise hiçbir siyasal parti genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır. Zira siyasi parti genel başkanları parlamenter sistemlerin doğal başbakan adaylarıdır."

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan yabancılara 'nikah tarifesi': 100 bin lira olması için teklif hazırlandı
GÜNDEM
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan yabancılara 'nikah tarifesi': 100 bin lira olması için teklif hazırlandı

Parlamenter sisteme dönene kadar parti genel başkanlarının, bakanların kendilerine bağlı olacağı kuvvetli cumhurbaşkanı yardımcısı olması gerektiğini ifade eden Özcan, "Parlamenter sisteme dönene kadar parti genel başkanları, bakanların kendilerine bağlı olacağı kuvvetli cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları en doğru seçenek olacak. Böylelikle güçlü cumhurbaşkanı yardımcısı siyasi parti genel başkanları, denge-denetim mekanizmasını işletilmesini sağlamanın yanı sıra, parlamenter sisteme dönüş garantisinin sigortası da olacaktır. Bunların yazmamın sebebi, bu ülkeyi çok seven, milletinin menfaatlerini her zaman her şeyin üstünde tutan, 4 dönem milletvekilliği yapan, halen de belediye başkanlığı koltuğunda oturan sorumluluk duyan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak torunlarımın gözlerine pişmanlıkla bakmamak içindir" ifadelerini kullandı.

CHP'li Tanju Özcan: Kur'an-ı Kerim okuyarak sosyal demokrasiyi benimsedim
GÜNDEM
CHP'li Tanju Özcan: Kur'an-ı Kerim okuyarak sosyal demokrasiyi benimsedim

CHP'li Tanju Özcan ırkçı uygulamalarına bir yenisini ekledi: Yabancılara nikah ücreti 100 bin lira
OYNAT 00:53
CHP'li Tanju Özcan ırkçı uygulamalarına bir yenisini ekledi: Yabancılara nikah ücreti 100 bin lira
Daha önce yabancı uyruklulardan 10 kat fazla su faturası ücreti alacağını duyuran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yine ırkçı bir harekete daha imza atmaya hazırlanıyor. Yabancı uyrukluların nikahları için ödenecek ücretin 100 bin lira olması yönünde Belediye Meclisi'ne teklif sunacaklarını söyleyen Özcan, 'Yabancıların Bolu'da evlenip Bolu'ya yerleşmelerini, çoluk çocuk sahibi olmalarını istemiyoruz. Ülkelerine dönmelerini istiyoruz, bu yüzden bu kararları da teklif ediyoruz' dedi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.