Gündem CHPnin İzmir adayı Selin Sayek Böke mi?

CHP'nin İzmir adayı Selin Sayek Böke mi?

CHP'de en çok aday adaylığı bulunan ve garanti yer olarak adlandırılan İzmir için CHP milletvekili Selin Sayek Böke, adaylık konusunda "İzmir’le birlikte yol yürüdüm ve yürümeye devam edeceğim" diyerek yeşil ışık yaktı. Böke'nin kentte çalışma yapmasıyla ilgili açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da "Hayırlısı olsun. Bir şey diyemem" diye konuştu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
CHP İzmir Büyükşehir adayı Selin Sayek Böke mi? - CHP İzmir adayı kim?
Selin Sayek Böke

İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı için adı geçen isimlerden olan CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, “İzmir’le birlikte yol yürüdüm ve yürümeye devam edeceğim” dedi.

BÖKE'DEN YEŞİL IŞIK

Yerel seçime adım adım yaklaşılırken, CHP’nin İzmir adayı henüz açıklanmadı. Adaylık için adı geçen isimlerden olan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, adaylık konusunda açık kapı bıraktı. Böke, “İzmir’de varlığını bildiğimiz bu anlayışı Türkiye’ye yayan hikayeye dönüştürmemiz gerekiyor. Meselemiz adayların kimliği değil, nasıl belediyecilik sorusuna yanıt verecek siyasi programdır. Daha çok demokrasiye ihtiyacımız var. Meydanları dolu kentlere ihtiyacımız var. Yeni bir kent hikayesini bu meydanlarda yazmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Adaylık konusunda açık kapı bırakan Böke, “Bugüne kadar elimden geleni yaptım ve yapacağım. İzmir ile birlikte yol yürüdüm ve yürümeye devam edeceğim" dedi.

KOCAOĞLU: HAYIRLI OLSUN, BİR ŞEY DİYEMEM

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'nin kentte çalışma yaptığının hatırlatılması üzerine, açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Hayırlısı olsun. Bir şey diyemem. Adaylık konusunda kimseye 'aday olma' diyemezsin. Öyle bir hakkımız yok. Adaylık kişinin kendi özgür iradesi ile vereceği karardır. Ben nasıl '3 defa aday olacağım' dedim, genel merkezimiz yaptı, İzmirli hemşehrilerimiz destek verdi kazandık. Ama şu anda da aday olmayacağımı açıkladım. Hem aday olanların önü açılsın, hem de partimiz ona göre karar versin diye bu açıklamayı yaptım. Şu anda biz görevimizi 31 Mart akşamına kadar yapacağız. Ondan sonra da kimi atarlarsa, kim kazanırsa, ona teslim edeceğiz. Ondan sonra evimize gideceğiz" dedi.

Bahçeli altını çizmişti: AK Parti ve MHP ittifakının 30 büyükşehirdeki oy oranı
GÜNDEM
Bahçeli altını çizmişti: AK Parti ve MHP ittifakının 30 büyükşehirdeki oy oranı

CHP'nin uyuşturucuyla mücadele raporu: Rakamlar yanlış argümanlar çarpıtılmış
GÜNDEM
CHP'nin uyuşturucuyla mücadele raporu: Rakamlar yanlış argümanlar çarpıtılmış

CHP-İYİ Parti
ittifakında
çatlak
GÜNDEM
CHP-İYİ Parti ittifakında çatlak

MHP’de pazarlık olmaz
GÜNDEM
MHP’de pazarlık olmaz

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.