Gündem Dışişleri Bakanlığından Doğu Akdeniz uyarısı Bu eylemlere alet olmayın

Dışişleri Bakanlığı'ndan Doğu Akdeniz uyarısı: Bu eylemlere alet olmayın

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin son aylarda Doğu Akdeniz’de gerginliği arttırarak tek yanlı ve tahrikkar faaliyetlerde bulunmaya teşebbüs ettiğine dikkat çekilirken, ''Bu tek yanlı eylemlerine karşı sahada ve masada gerekli adımlar atılmakta olup, bu eylemlere alet olmamaları gerektiği üçüncü ülkelerin de dikkatine getirilmektedir.'' denildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Dışişleri Bakanlığından Doğu Akdeniz uyarısı: Bu eylemlere alet olmayın
Foto/arşiv

Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan ve GKRY’nin son aylarda Doğu Akdeniz’de gerginliği arttırarak tek yanlı ve tahrikkar faaliyetlerde bulunmaya teşebbüs ettiği görülmektedir. Nitekim Yunanistan’ın son dönemde kıta sahanlığımızı ihlal girişimlerine ilaveten, GKRY de Malta bayraklı, İtalyan sahipli bir gemiyle 3 Ekim tarihinden itibaren KKTC’nin haklarını ve ülkemizin kıta sahanlığını ihlal edecek şekilde bir araştırma yapacağını duyurmuştur.

GKRY Kasım ayında da Ada’nın güneyinde yeni bir sondaja başlayacağını duyurmaktadır. Tüm bu tek yanlı eylemler Doğu Akdeniz’de gerginliği arttıracak, barış ve istikrarı tehdit edecektir.

Yunanistan ve GKRY’nin bu tek yanlı eylemlerine karşı sahada ve masada gerekli adımlar atılmakta olup, bu eylemlere alet olmamaları gerektiği üçüncü ülkelerin de dikkatine getirilmektedir.

TSK ve MİT'ten Gara'da operasyon: Üç terörist öldürüldü
GÜNDEM
TSK ve MİT'ten Gara'da operasyon: Üç terörist öldürüldü

FETÖ elebaşı Gülen darbe girişimi davalarını UYAP üzerinden takip etmiş
GÜNDEM
FETÖ elebaşı Gülen darbe girişimi davalarını UYAP üzerinden takip etmiş

Suriye'de bölge halkına Mehmetçik'ten şefkat eli
GÜNDEM
Suriye'de bölge halkına Mehmetçik'ten şefkat eli

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.