Gündem Hasan Atilla Uğur FETÖ daha bitmedi

Hasan Atilla Uğur: FETÖ daha bitmedi

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, FETÖ'nün daha bitmediğini belirterek, "Amerika'nın ikinci bir planı var. Bu anlamda Rus-Türk ilişkisinin düzelmesi de çok önemli" dedi.

Haber Merkezi AA
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur, Alanya Kültür Merkezi'nde "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sonrası" konulu konferansta, Türkiye'nin fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de darbe girişiminin hala bertaraf edilmediğini belirten Uğur, "15 Temmuz'un arkasında çok şey var. 15 Temmuz günü Türkiye direkten döndü. Bu hadiseye hala tiyatro gözüyle bakanlara şunu söylüyorum. Böyle bir tiyatro olmaz." diye konuştu.

Darbe girişiminin olduğu gün bir gazeteye verdiği röportajda, darbeye dikkati çektiğini anlatan Uğur, "Uçaklar uçunca ordudaki arkadaşlarımız aradı. Amerikan eliyle erken başlatılmış bir işgal girişimidir. 15 Temmuz'dan bir gün önce Gaziantep, Kilis üzerinden sınırları aşarak Amerikan, İŞİD ve PYD güçlerinin olduğu yere geçen askerler oldu. Kıbrıs'a 10 bin İngiliz askeri geldi. Amaç darbe girişiminde Türkiye'yi işgal etmek. İşgal ederken de kan gövdeyi götürüyor, yardıma geldik' diyeceklerdi."

Türkiye'nin çok büyük bir badireden döndüğünü vurgulayan Uğur, bu badireyi atlamada asıl sebebin de TSK içindeki vatansever subayların, emniyetteki polislerin ve Türk milletinin olduğuna dikkati çekti.

Daha güçlü ordu ve polis teşkilatına sahibiz

Uğur, 1984'ten beri her yerde yuvalanmaya başlayan FETÖ'cüler için yapılan istihbarat çalışmalarında çok zorluklar çekildiğini belirterek, "Evlerine gidiyoruz, kapıda Mustafa Kemal Atatürk posterleri. Bakıyorsun rakı içiyorlar. Öyle bir takiye içindeydiler ki fark edilmeleri çok zordu. İnanılmaz bir örgüttü." ifadesini kullandı.

Darbe girişimi sonrası görevden uzaklaştırılanlarla ordunun ve polis teşkilatının zayıfladığı iddialarına katılmadığını dile getiren Uğur, "Şu anda daha güçlü ordu ve polis teşkilatına sahibiz. Önemli olan sayı değil, niteliktir. Ülkemizde bu kadar şehidin olmasının nedeni de PKK'ya, FETÖ'cülerin haber vermesidir. Bunu bana olayın içindeki bir general anlattı." dedi.

FETÖ'cülerin, sadece TSK ve polis teşkilatına değil yargıya da sızdığına işaret eden Uğur, zamanında Fetullah Gülen hakkında iddianame hazırlayan Nuh Mete Yüksel'e, şantaj yapıldığını anlattı.

Yurt dışında FETÖ'ye haraç vermeden hiçbir iş adamının iş alamadığını öne süren Uğur, şöyle konuştu:

"2013 yılına geldiğimizde aklınıza neresi geliyorlarsa örgütlendiler. Şu anda mevcut milletvekilleri içerisinde de aynı tepside çorba içenler yok değil. Oyunun büyüklüğünü daha da göreceğiz. Bu meczubun (Fethullah Gülen) 2012'de bir açıklaması var. O zaman ben hapishanedeydim. Bu diyor ki 'Mevzi değiştirebilirsiniz' diyor. Yani başka tarikatlara geçebilirsiniz demek istiyor. Şu anda kimin ne olduğu belli değil, ama ben diyorum ki bir belayı temizlerken başka bir belayı başımıza dert etmeyelim."

PKK ve FETÖ'nün aynı el tarafından yönetildiğini bilmeliyiz

PKK ve FETÖ ilişkisine de değinen Uğur, Abdullah Öcalan'ın Almanya'da bastırılan kitabında, Ortadoğu'da ve Güneydoğu'da cemaatle stratejik ilişkiler kurdukları yönünde bir ifadenin yer aldığını söyledi.

FETÖ'nün yurt dışı temsilcisinin Murat Karayılan ile irtibat kurduğunu, "Yakın, yıkın, patlatın, elimizi güçlendirin. B planımız var" dediğini, Karayılan'ın "Biz her şeyi yapacağız. Yanınızdayız. Kaçamayan arkadaşlarınız varsa size kucağımız açık." karşılığını verdiğini ifade eden Uğur, "Bu alçaklar 15 Temmuz'da eylem de yapmadılar. PKK ve FETÖ'nün aynı el tarafından yönetildiğini bilmeliyiz." dedi.

Uğur, Türkiye'nin tehlike altında olduğunu savunarak, "Kaosun devam etme durumu var. Çünkü FETÖ daha bitmedi. Amerika'nın ikinci bir planı var. Bu anlamda Rus-Türk ilişkisinin düzelmesi de çok önemli. Artık NATO ile Amerika ile ilişkileri masaya yatırmanın zamanı geldi." diye konuştu.

Ceylanpınar'a roket atıldı: 5 yaralı
Gündem

Ceylanpınar'a roket atıldı: 5 yaralı

Suriye'den Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine roket atıldı, 5 sivil yaralandı. Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada saat 21.00'de Suriye tarafından atıldığı değerlendirilen iki roketten birinin Ceylanpınar ilçesi Turgut Özal Mahallesi'ndeki bir evin çatısına isabet ettiği bildirildi.
İbrahim Kalın: Türkiye ne Batı'dan ne de dünyanın başka bir yerinden uzaklaşıyor
Gündem

İbrahim Kalın: Türkiye ne Batı'dan ne de dünyanın başka bir yerinden uzaklaşıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Amerikan yayın kuruluşu Bloomberg'te, "Türkiye'nin Batı'dan uzaklaştığı" iddialarına yanıt veren makale kaleme aldı. Kalın, yaptığı değerlendirmede "Türkiye ne Batı'dan ne de dünyanın başka bir yerinden uzaklaşıyor. Aksine, dış politika seçeneklerini genişletip çeşitlendiriyor ancak NATO'nun güvenliği ve bütünlüğü pahasına dışlanıyor" ifadelerini kullandı.
Trump Pakistan ile Hindistan arasındaki Keşmir sorununda arabulucuk olmak istiyor
Dünya

Trump Pakistan ile Hindistan arasındaki Keşmir sorununda arabulucuk olmak istiyor

ABD Başkanı Trump, görüşme öncesi Pakistan Başbakanı İmran Han ile yaptığı açıklamada, "İki hafta önce Başbakan Modi ile beraberdim. Bu konuyu (Keşmir) da konuştuk. Kendisi benim bir arabulucu olup olamayacağımı sordu. Onlar da siz de bu konunun çözüme kavuşmasını istiyorsunuz. Ben de 'Yardım edebilirim, arabulucu olabilirim.' dedim. Bu konu çözüme kavuşmalı" dedi. Pakistan Başbakanı Han ise "ABD, Keşmir konusunda bizimle Hindistan'ı bir araya getirme konusunda çok önemli bir rol oynayabilir. Umuyorum Başkan Trump bu sürece destek verir" ifadelerini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.