Gündem İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklıdan Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Mitarakise yanıt Suçluluk psikolojisiyle çöplük karıştırdığınızın farkındayız

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı'dan Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Mitarakis'e yanıt: Suçluluk psikolojisiyle çöplük karıştırdığınızın farkındayız

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, bir göçmen botunun şiddetle ülkesinin kara sularına itildiğini öne süren Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarakis'e, "Suçluluk psikolojisiyle çöplük karıştırdığınızın farkındayız. Bula bula 3 yıl önceki çarpıtılan bir videoyu bulmuş ve yayınlamışsınız." karşılığını verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklıdan Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Mitarakise yanıt: Suçluluk psikolojisiyle çöplük karıştırdığınızın farkındayız
İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı açıklama yaptı.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı sosyal medya hesabından, Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarakis'in, Türk Sahil Güvenlik personelinin göçmen botunu şiddetle Yunanistan'a ittiğini öne süren paylaşımına yanıt verdi.

  • Çataklı, "Suçluluk psikolojisiyle çöplük karıştırdığınızın farkındayız. Bula bula 3 yıl önceki çarpıtılan bir videoyu bulmuş ve yayınlamışsınız." ifadelerini kullandı.

İsmail Çataklı, "Siz utanmazsınız ama gerçeği öğrenmek isteyenler için açıklama linkte." ifadesiyle de Sahil Güvenlik Komutanlığının söz konusu olaya ilişkin 2019'da yaptığı açıklamayı paylaştı.

Sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığınca 9 Eylül 2019'da yapılan açıklamada, Madra Çayı önlerinde bir düzensiz göçmen botu tespit edildiği, bunun üzerine olay yerine Sahil Güvenlik botu sevk edilerek, düzensiz göçmen botuna yönelik durdurma manevralarına başlandığı belirtilmişti.

Açıklamada, şunlar kaydedilmişti:

"Yapılan tüm manevralara rağmen düzensiz göçmen botunun durmaması üzerine, düzensiz göçmen botunun motorunu ve pervanesini etkisiz hale getirerek hareketsiz bırakmak maksadıyla, bir deniz aracının bulunduğu yerden açılmasında kullanılan uzun sopalarla müdahale edilmiş (Lastik göçmen botunun motor ve pervanesine yapılan bu müdahaleler sosyal medyada göçmenlere karşı şiddet kullanıldığı yönünde yansıtılmıştır), düzensiz göçmen botu yakıtı bittikten sonra ancak kontrol altına alınabilmiştir."

Bakan Akar'dan Yunanistan'a net mesaj: Talimatı verdik gereken yapılacak
GÜNDEM
Bakan Akar'dan Yunanistan'a net mesaj: Talimatı verdik gereken yapılacak

Yunanistan'ın provokasyonlarına tek kelime etmeyen Akşener Rusya ile ilişkileri eleştirdi
GÜNDEM
Yunanistan'ın provokasyonlarına tek kelime etmeyen Akşener Rusya ile ilişkileri eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'e: Gereği neyse her zaman yapacağız
OYNAT 01:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'e: Gereği neyse her zaman yapacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı ile Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ABD'den yardım istemesine ilişkin, 'Yunanistan başbakanı çıkmış Amerika'dan yardım istiyor. Neye karşı yardım istiyor? Türkiye'ye karşı. Ne yaparsan yap. Biz gereği neyse yaptık, yapmaya devam edeceğiz.' ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Yunanistan AB'nin gözü önünde Ege'de insanları öldürüyor
OYNAT 01:30
AK Parti Sözcüsü Çelik: Yunanistan AB'nin gözü önünde Ege'de insanları öldürüyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın Ege'deki provokasyonlarına ilişkin konuşan Çelik, 'Hesapsız silah desteği bölge barışı için iyi sonuç vermez. Bu tabloya izin verenler doğru bir iş yapmıyorlar. Yunanistan Ege'de insanları, göçmenleri, kadın ve çocukları öldürüyor. Bundan daha vahim tablo alabilir mi? Nerede vicdandan, hukuktan bahsedeceksiniz.' ifadelerini kullandı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.