Gündem "Rusya 7 bin 200 hava saldırısı düzenledi"

"Rusya 7 bin 200 hava saldırısı düzenledi"

TBMM'de konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Rusya'nın 30 Eylül'den bu yana Suriye'de 7 bin 200 hava saldırısı düzenlediğini ve bunlardan yüzde 88'inin sivilleri hedef aldığını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Rusya 7 bin 200 hava saldırısı düzenledi
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM'de Suriye'deki iç savaşla ilgili açıklama yapıyor. Yılmaz'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Suriye'de 300 Eylül'den bu yana sivilleri hedef alan Rusya 7 bin 200 hava saldırısı düzenledi. Bunun yüzde 88'i muhalifleri ve sivilleri hedef aldı. DAEŞ'e yapılan saldırılar ise olumlu sonuç göstermemiştir. Rusya, muhalifleri ve sivilleri aralıksız her gün hedef almaya devam etmektedir. Bugün 5 bin askeriyle Suriye'de olan Rusya, iç savaşı daha da körüklemektedir. Bu vahim saldırıların, aynı zamanda savaş suçu olduğunu belirtmek isterim."

OYNAT 01:15
"Türkiye bir savaş istememektedir ancak..."
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye bir savaş istememektedir, ancak söz konusu olan bu aziz milletin hakkı hukuku ise onu korumak için de gereken her adımı atmaktan bir an bile tereddüt göstermeyeceğimizin de bilinmesini isteriz" dedi.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.