Gündem Suudi Arabistandaki ezan yarışmasının birincisi Sivasta sela ve ezan okudu Heyecanımı anlatamam

Suudi Arabistan'daki ezan yarışmasının birincisi Sivas'ta sela ve ezan okudu: Heyecanımı anlatamam

Suudii Arabistan'da düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda, ezan dalında birinci olan Şarkışla Ravza Camii İmam Hatibi Muhsin Kara, Sivas kent merkezindeki tarihi Ulu Cami'de cuma namazı selası ve ezan okudu.Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tebrik edildiğinin hatırlatılması üzerine "Tabii ki devletimizin üst kademesinden böylesine bir tebrik almak benim için son derece onur verici bir şey. Ben kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Heyecanımı anlatamam" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Suudi Arabistandaki ezan yarışmasının birincisi Sivasta sela ve ezan okudu: Heyecanımı anlatamam
Suudi Arabistan'daki ezan yarışmasının birincisi Sivas'ta sela ve ezan okudu.

Şarkışla Ravza Camii İmam Hatibi Muhsin Kara'yı cami avlusunda karşılayan vatandaşlar, tebrik etti. Daha sonra cuma namazı için sela okuyan Kara, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'ye ve yaşadığı kente dönmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

"Yaşadığımız, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz Sivas'a gelir gelmez bu güzel mabette, bu maneviyat yüklü tarihi Ulu Cami'de cuma selasını ve ezanı okumaktan dolayı çok mutluyum." diyen Kara, "Vatandaşlarımızın da sosyal medyadan, Ulu Cami'de sela ve ezan okumam konusunda bir talebi vardı. Bunu gerçekleştirdiğim için de çok çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

AA

"Heyecanımı anlatamam"

Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tebrik edildiğinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

  • "Tabii ki devletimizin üst kademesinden böylesine bir tebrik almak benim için son derece onur verici bir şey. Allah'tan tek bir arzum vardı. 'Olur da böyle bir şey olursa Cumhurbaşkanımız büyük bir ihtimal arayacaktır.' diye düşündüm. Bu durum, Cumhurbaşkanımızın bu gibi yaklaşımlara, başarılara ne kadar önem ve değer verdiğinin göstergesidir. Ben kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Heyecanımı anlatamam. Binlerce kişinin önünde ezan ve Kur'an-ı Kerim okurken hiçbir şekilde heyecanlanmamak ama Cumhurbaşkanı aradığında böylesine bir heyecan yaşamak çok değişik bir duygu."

AA

Sosyal medyadan da tebrikler geldiğini anlatan Kara, "Bir ramazan mevsiminde, böyle güzel bir mevsimde ezanı güzel okuma yarışmasında dünya genelinde birinciliğin ülkemize getirilmiş olmasına insanlar çok sevindi ve 'Hocam o kadar güzel bir haber oldu ki bizim için, sayenizde nefes aldık' dediler. Buna vesile olduğum için Rabbime sonsuz hamdüsenalar olsun." diye konuştu.

Suudi Arabistan'da düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda ezan dalında Türkiye'den Muhsin Kara birinci, Alpcan Çelik de ikinci olmuştu.

Arap kanalının ezan yarışmasına Türkler damga vurdu
HAYAT
Arap kanalının ezan yarışmasına Türkler damga vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyayı kendine hayran bırakan imama tebrik telefonu
OYNAT 00:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyayı kendine hayran bırakan imama tebrik telefonu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suudi Arabistan'da düzenlenen ezan okuma yarışmasını birincilikle tamamlayan Muhsin Kara'yı telefonla arayarak tebrik etti.

Türk yarışmacıdan Arap jüri üyesini ağlatan ezan performansı
OYNAT 04:41
Türk yarışmacıdan Arap jüri üyesini ağlatan ezan performansı
Suudi Arabistan televizyonundaki Kuran-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma yarışmasında finale kalan Van Ercişli Muhsin Kara, okuduğu ezanla jüri üyesinin gözlerini yaşarttı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.