Gündem Terör örgütü PKKnın iletişim ağları da kesiliyor

Terör örgütü PKK'nın iletişim ağları da kesiliyor

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı'nca yürütülen terörle mücadele operasyonlarında son 4 yılda 951 telsizin ele geçirildiğini, bunlardan 141'inin uzun menzilli ve ülkeler arası görüşme yapılabilme özelliğine sahip olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Terör örgütü PKKnın iletişim ağları da kesiliyor
Telsizlerin ele geçirilmesiyle örgüt içindeki iletişim azaldı.

Bakanlığın Twitter'daki hesabından yapılan açıklamaya göre, güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarında çok sayıda terörist etkisiz hale getirilirken, teröristlerin kullandığı mağara, sığınak ve barınaklar da tespit edildi.

Örgütün kullandığı mağara ve sığınaklardaki arama- taramalarda da çok sayıda silah ve yaşam malzemesi ile mühimmat ele geçirildi. Operasyonlarda ele geçirilenler arasında, örgütün iletişimde kullandığı telsizler ve cihazlar da yer aldı.

İLETİŞM KESİLDİ KAÇIŞ HIZLANDI


Jandarma Genel Komutanlığı'nca kırsalda yürütülen başarılı operasyonlarla son 4 yılda 810'u el telsizi, 141'i ülkeler arası görüşme yapılabilme özelliğine sahip uzun menzilli cihazlar olmak üzere 951 telsiz ele geçirildi. Böylece örgütün iletişim ağlarının kesilmesi sağlandı. Telsizlerin ele geçirilmesiyle örgüt içindeki iletişim azaldı. Sözde lider kadroyla görüşemeyen kırsaldaki teröristlerin korku ve panik içinde olduğu belirlendi. PKK'nın iletişim ağlarının kesilmesi, örgütten kaçışları ve teröristlerin teslim olmalarını da hızlandırdı.

CHP'li Özel Kılıçdaroğlu'nun izinde: Haddini aşarak Bakan Soylu'yu tehdit etti
GÜNDEM
CHP'li Özel Kılıçdaroğlu'nun izinde: Haddini aşarak Bakan Soylu'yu tehdit etti

MAĞARADAN DIŞARI ÇIKAMIYORLAR

Örgüt içinde yaşananlar, teslim olan teröristlerin ifadelerine de yansıdı. Teslim olan teröristler, PKK'da İHA ve SİHA'lar tarafından yer tespitinin yapılmasından korkulduğunu, bu nedenle örgüt üyelerinin mağaralardan dışarı çıkamadığını, sözde üst düzey örgüt üyelerinin inisiyatifi tamamen alt kadrolara bıraktığını, teröristler üzerindeki otoritelerinin sarsıldığını belirtti.

İçişleri Bakanı Soylu: Terörist sayısı Türkiye’de 180'in altına düştü
GÜNDEM
İçişleri Bakanı Soylu: Terörist sayısı Türkiye’de 180'in altına düştü

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Eren-7 Operasyonu'nda sıcak temas: İki terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Eren-7 Operasyonu'nda sıcak temas: İki terörist etkisiz hale getirildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.