Gündem Mavi ve turuncu kategoride yer alan teröristler öldürüldü

Son dakika haber: Tunceli'de Mavi ve turuncu kategoride yer alan teröristler öldürüldü

Mavi ve turuncu kategoride yer alan teröristler öldürüldü

Tunceli'de öldürülen 6 teröristten birinin mavi kategoride aranan Celal Kaya, birinin ise turuncu kategoride aranan Haydar Gül olduğu belirlendi.

Haber Merkezi AA IHA
Güvenlik güçlerinin operasyonları hız kesmeden devam ediyor.
Güvenlik güçlerinin operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

Tunceli'de öldürülen 6 teröristten birinin mavi kategoride aranan Celal Kaya, birinin ise turuncu kategoride aranan Haydar Gül olduğu tespit edildi.

  • İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Tunceli kırsalında dün İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda etkisiz hale getirilen 6 teröristten birinin "terörden arananlar listesi"nde 1 milyon 500 bin lira ödülle mavi kategoride yer alan sözde doğu cephe sorumlusu Doğan-Serhat kod adlı Celal Kaya olduğu belirlendi.

Mavi kategoride aranan Celal Kaya ve turuncu kategoride aranan Haydar Gül.

Öldürülen teröristlerden birinin ise 600 bin lira ödülle turuncu kategoride aranan sözde doğu il merkez sorumlusu Baran kod adlı Haydar Gül olduğu tespit edildi.

3 yıl önce çatışmada yaralanmıştı bu kez kurtulamadı

Tunceli'deki operasyonda ölü olarak ele geçirilen 2 teröristten biri olan sözde Doğu Cephe Sorumlusu Doğan kod adlı Celal Kaya'nın 3 yıl önce Giresun kırsalında güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada yaralı olarak kurtularak Tunceli'ye kaçtığı ortaya çıktı.

Terörden Arananlar Listesi'nde 1 milyon 500 bin ödülle mavi kategoride yer alan sözde Doğu Cephe Sorumlusu Doğan-Serhat kod adlı Celal Kaya'nın 1 Ekim 2016 tarihinde Giresun'un Çanakçı ilçesi Karabörk köyü kırsalında güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ayağından yaralandığı telsiz konuşmalarına yansımış ve yaralı olarak daha sonra Tunceli'ye kaçtığı öğrenilmişti. Kaya, örgütün aynı zamanda Karadeniz Eyalet sorumlusu olarak da biliniyordu.

Gri kategorideki terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Gri kategorideki terörist etkisiz hale getirildi

Aranan terörist sayısı 1220’ye çıktı
GÜNDEM
Aranan terörist sayısı 1220’ye çıktı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.