Gündem Yakalanana kadar gemideydi

Yakalanana kadar gemideydi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ankesörlü telefon soruşturması kapsamında Sakarya'daki çok sayıda hattın HTS incelemesi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Deniz Astsubay Sezgin Yılmaz'ın 2013 ve 2014 yılları arasında 6 kez ankesörlü telefondan FETÖ şüphelileriyle birlikte ardışık şekilde aynı dakika içerisinde arandığı belirlendi.

M. Sait Özkan Yeni Şafak
TCG Gemlik Fırkateyni
TCG Gemlik Fırkateyni

Yılmaz’ın incelenen telefon kayıtlarında da FETÖ kapsamında hakkında adli işlem uygulanan 62 kişiyle irtibat kurduğu ortaya çıktı. Tespit edildiği 19 Kasım 2018'e kadar TCG Gemlik Fırkateyni’nde görev yapan FETÖ'cü astsubay, 15 Temmuz darbe girişiminde kendisine herhangi bir talimat gelip gelmediği sorusuna “16 Temmuz'da gerçekleşecek bir düğüne katılmak üzere İzmir'de olduğu” cevabını verdi. Örgütle bağını 17-25 Aralık'tan sonra koparttığını iddia edip etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olmak isteyen FETÖ'cü astsubayın talebi, yeterli bilgi paylaşmadığı gerekçesiyle reddedildi. Yılmaz hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Canlı bombadan tehlikeli
GÜNDEM
Canlı bombadan tehlikeli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.