Ramazan Libyada işitme engelliler TİKAnın Erenler Sofrasında buluştu
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2021 - İSTANBUL

Libya'da işitme engelliler TİKA'nın Erenler Sofrasında buluştu

Onlarca işitme engelli Libyalı, TİKA tarafından başkent Trablus'ta kurulan "Erenler Sofrası" iftarında bir araya geldi. Hayyu'l Endülüs ilçesinde, TİKA tarafından geçen ay onarımı tamamlanan ve donanım desteği sağlanan Oya İşitme Engelliler Spor Kulübü'nde düzenlenen iftar programına, TİKA Libya Koordinatörü Gıyaseddin Karatepe, kulüp yetkilileri ve işitme engelli üyeler katıldı.

Haber Merkezi AA
Libyada işitme engelliler TİKAnın Erenler Sofrasında buluştu
Libya'da işitme engelliler, TİKA'nın "Erenler Sofrası" iftarında buluştu.

Onlarca işitme engelli Libyalı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Libya’nın başkenti Trablus’ta düzenlenen "Erenler Sofrası" iftarında bir araya geldi.

Hayyu'l Endülüs ilçesinde, TİKA tarafından geçen ay onarımı tamamlanan ve donanım desteği sağlanan Oya İşitme Engelliler Spor Kulübü'nde düzenlenen iftar programına, TİKA Libya Koordinatörü Gıyaseddin Karatepe, kulüp yetkilileri ve işitme engelli üyeler katıldı.

63 ülkede Erenler Sofrası kuruldu

TİKA Koordinatörü Karatepe, yaptığı açıklamada, 2021 yılının Türkiye Cumhurbaşkanlığı tarafından “Yunus Emre Yılı" ilan edildiğini, TİKA'nın da bu kapsamda Ramazan ayı içerisinde 63 ülkede Erenler Sofrası başlığı altında faaliyetler gerçekleştirdiğini söyledi.

Libya'da dezavantajlı kesimlerin başında gelen işitme engellilerin sosyal hayata katılımının önemini vurgulayan Karatepe, "TİKA tarafından donanımı yapılan bu eğitim merkezinde, bir iftar sofrasında bu insanlarla birlikte olmak, onların toplumsal hayata katılıma olan eğilimlerini hızlandıracaktır." diye konuştu.

Libya'da 2012'den bu yana faaliyet gösteren TİKA, toplumun hayat standardını yükseltmeye yönelik 100'e yakın sosyal projeye imza attı.

Amasyalı çiftten örnek davranış: Düğün yemeği yerine Afrikalı mazlumların yüzünü güldürdüler
FOTOĞRAF 7
Title
Amasya’da bu yaz evlenecek Burak Koçak ve Merve Kara çifti, Korona virüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla mütevazi bir düğün töreni planladı. Düğün yemeklerini ise bir yardım kuruluşu aracılığıyla Afrika’daki yoksullara ikram etti.
Title
Türk geleneklerinin vazgeçilmezi olan düğün yemeğinin salgın tedbirleri dolayısıyla verilemeyeceği için Uganda’daki ihtiyaç sahiplerini sevindirmeyi düşündüğünü belirten Burak Koçak, 7 Temmuz’daki düğünlerinde harcamayı planladıkları yemek ücretini bir yardım kuruluşu tarafından düzenlen Afrika’ya iftar sofrası kampanyasına bağışladı.
Title
Ramazan ayının paylaşma ayı olduğunu anlatan Koçak, “Düğün yemeğimizi Uganda’daki Müslüman kardeşlerimize gönderdik. Onların iftar yapmalarını sağladık” dedi.
Title
Nişanlısıyla birlikte Amasya Belediyesi’nde çalışan Merve Kara ise 300’den fazla insanın karınların doyduğu görüntüleri sevinçle izlediklerini söyledi.
Title
Derneğin Genel Başkan Yardımcısı Engin Keşoglu ve İl Başkanı Mustafa Bayoğlu da bağışta bulunan genç çifte teşekkür ederek mutluluklar dilediler.
Title
Title
Amasyalı çiftten örnek davranış: Düğün yemeği yerine Afrikalı mazlumların yüzünü güldürdüler
Amasya'da bu yaz evlenecek Burak Koçak ve Merve Kara çifti, koronavirüs salgını dolayısıyla mütevazi bir düğün töreni planladı. Düğün yemeklerini ise bir yardım kuruluşu aracılığıyla Afrika'daki yoksullara ikram etti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.