Ramazan Yaz kursları 25 Haziranda açılıyor
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2018

​Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: 90 bin camimizin kapıları bütün çocuklarımız için açık

Yaz kursları 25 Haziran'da açılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayının bitiminden hemen sonra 25 Haziran’da yaz Kur’an kurslarının başlayacağını belirterek, “Çocuklarımızı, yavrularımızı ve gençlerimizi camilere gönderiniz. Böylece onlar bu fırsattan istifade etsinler. 90 bin camimizin kapıları bütün çocuklarımız için açık” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çocuklar yaz Kur’an Kurslarında 3 ay boyunca Kur’an’ı Kerim-i ve yüce dinimizin temel değerlerini öğrenecek.
Çocuklar yaz Kur’an Kurslarında 3 ay boyunca Kur’an’ı Kerim-i ve yüce dinimizin temel değerlerini öğrenecek.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Pamukkale Üniversitesi içerisinde yapımı tamamlanan Müftü Ahmet Hulisi Efendi Camisi'nde incelemelerde bulunduktan sonra bahçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Burada konuşan Erbaş, Ramazan ayının Müslümanları ruhen yüce aşamalara ulaştıran çok önemli zaman dilimi olduğunu belirtti. Dünyanın hiç bir yerinde, İslam'ın dışındaki sistemde ve inançta görülmeyen güzel bir manzaranın yaşandığını anlatan Erbaş, Ramazan ayının Kur'an, ibadet, dua ve tövbe ayı olduğunu ifade etti.

KAPILARIMIZ AÇIK

Erbaş, Kuran-ı Kerim'in Allah'ın Resulü’ne verilmiş olan en büyük mucize olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Rabbim onu güzel bir şekilde okumayı, öğrenmeyi ve anlamayı bizlere nasip etsin. Ramazan’ın hemen ardından 25 Haziran günü yaz Kur'an kurslarımız açılıyor. Çocuklarımızı, yavrularımızı ve gençlerimizi camilere gönderiniz. Böylece onlar bu fırsattan istifade etsinler. 90 bin camimizin kapıları bütün çocuklarımız için açık."

EN BÜYÜK KAZANÇ

Çocukların 15-16 yaşından önce bir kaç yaz tatillerini yaz Kur'an kurslarına ayırmalarının hayatlarının en büyük kazançlarından birisi olacağını dile getiren Erbaş, yaşın belli bir aşamayı geçtikten sonra bir daha geri dönmenin mümkün olmadığına dikkati çekti. Erbaş, "Hepimiz ömrümüz tamamlayacağız. Rabbimizin bize vermiş olduğu bu ömür içerisinde Kur’an-ı Kerim'i öğrenmeye hiç zaman ayıramamak, fırsat bulamamak üzüntü vericidir" ifadelerini kullandı.

İkiyüzlülüğün belgesi
SEÇİM
İkiyüzlülüğün belgesi

Latin Amerika'da Müslüman
enerjisi yükseliyor
HAYAT
Latin Amerika'da Müslüman enerjisi yükseliyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.