|

12-0 yenilince sportif faaliyetlerini durdurdular

Barcelona B Takımı'nın 12-0 yendiği Eldense Kulübü, mücadele ettiği İspanya 3. Lig'inde kalan maçlarına çıkmayacaklarını ve sportif faaliyetlerini durdurduklarını açıkladı.

Yeni Şafak
15:25 - 3/04/2017 Pazartesi
Güncelleme: 16:30 - 3/04/2017 Pazartesi
Tarihi hezimetten sonra Eldenseli bir futbolcunun ağlaması dikkatleri çekmişti.
Tarihi hezimetten sonra Eldenseli bir futbolcunun ağlaması dikkatleri çekmişti.

Valencia'da 1921 yılında kurulan Eldense Kulübü, Barcelona B Takımı karşısında aldığı 12-0'lık ağır yenilgi sonrası flaş bir karar aldı.

Ligde son sırada yer alan kulüp, Barcelona karşısında yaşadığı hezimet sonrasında kalan maçlarda sahaya çıkmayacağını ve sportif faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu.

Kulüp, 12-0'lık mağlubiyet sonrası futbolcularının ağlaması ile gündeme gelmişti.Şike soruşturması

Aldığı mağlubiyetle matematiksel olarak ligden düşmeyi garantileyen ve maçın ardından yazılı bir açıklama yayımlayan Eldense Kulübü, Barcelona B takımına karşı aldıkları 12-0'lık yenilgide bazı futbolcularının şike yaptığından şüphelenildiğini ve konu açıklığa kavuşana kadar A takımın tüm sportif faaliyetlerinin durdurulduğunu bildirdi.

"Futbolcular topa ayak bile uzatmadılar"

İspanyol basınına konuşan Eldense Kulübünün Başkanı David Aguilar da söz konusu maçta bazı futbolcularının şike yaptığıyla ilgili Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumuna ve polise suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Aguilar, "Bu işin arkasında sponsorluk sözleşmesini bitirdiğimiz bir İtalyan şirket olabilir. Maçta garip şeyler gördüm. Futbolcular isteksizdi, topa ayak bile uzatmadılar, sadece bir sarı kart çıktı" ifadelerini kullandı.
"Bu işin içinde 4 futbolcu var"

Eldense takımının futbolcularından Said de Katalan radyosu RAC 1'e verdiği demeçte "Bu işin içinde 4 futbolcu var ve bunlardan birisi lider. İsimlerini şimdi veremem. Bazı tehditler alıyorum. Teknik direktörümüzün de olanlardan haberi vardır, eminim." açıklamasında bulundu.
"İkinci yarıda sahaya çıkmayı kabul etmedim"

Karşılaşmada ilk 11'de forma giyeceğinin maçtan sadece bir kaç dakika önce kendisine söylendiğini aktaran Said, ilk yarı art arda gol yemeye başladıklarından sonra farklı bir yenilgi olacağını anladığını ve ikinci yarı sahaya çıkmayı kabul etmediğini anlattı.

İşte 12-0'lık maçın golleri

https://www.youtube.com/embed/gEFNyYFauMI

#Eldense
#Barcelona
7 yıl önce
default-profile-img