Video Şilede Türk Bayrağını koparıp yere atan Tarkan isimli hain tutuklandı
Şilede Türk Bayrağını koparıp yere atan Tarkan isimli hain tutuklandı
Şile'de Türk Bayrağını koparıp yere atan Tarkan isimli hain tutuklandı
İstanbul'un Şile ilçesinde bulunan bir iş yerinin dış cephesinde asılı olan Türk Bayrağını asılı olduğu yerden koparıp yere atan Tarkan H. isimli zanlı tutuklandı. Bayrağa saldırı 26 Haziran gecesi 02.50'de Şile'deki Üsküdar Caddesinde gerçekleşti. Bir iş yerinin dış cephesinde asılı olan Türk Bayrağını asılı olduğu yerden koparıp yere atan iki erkek şahıs güvenlik kameralarınca tespit edildi.
Çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bayrağı koparıp yere atan şahsın Tarkan H. ve beraberindeki kişinin Ramazan E. olduğunu tespit etti. Bu sabah yakalanıp gözaltına alınan zanlılardan Tarkan H., 'Egemenlik Alametlerini Aşağılama' suçundan tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Ramazan E. isimli şahıs ise ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Öte yandan, Türk Bayrağına yapılan saldırı sonrasında olay yerinden geçen başka bir vatandaşın bayrağı yerden alıp katladığı anlar da güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.