Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Yazarlar Bilimsel körebe

Bilimsel körebe

Ümit Aktan
Ümit Aktan Gazete Yazarı

Herkes için zor bir maç olacağı düşüncesi düdük çalana kadar elle tutulur haldeydi. Zemin endişesi, Lazio sonrasına denk gelmesi, PSV öncesi sendromu, rakibin puansızlığı, İstanbul'da kalanlar ve Malatya'ya götürülüp kulübede oturanlar...
Bu kadar yeter herhalde...
Bu kadar sıkıntı başka takımların çökmesine sebep olacakken, Galatasaray, rakibinden daha hızlı yürüdüğü dakikalarda 2 de sıcacık gol buldu.
İlk yarıda futbol adına güzel olan ne varsa Sergen patentliydi. Sergen'le ortak yapıma giren herkes sonuca bir katkıda bulundu. Ancak Cimbom'un uzaylısı Arif konudan uzak, kariyerini maç maç tüketmekte. Hele penaltı iştahı son yıllardaki örneklerden sonra onun sonunu hazırlıyor.
İkinci yarıda Sergen olmadığı için tadı kaçan oyun Erdoğan Arıca'nın arkadan ittiği futbolcularıyla biraz renklendi. Ancak puansız ve golsüz Malatyaspor, anlaşıldı ki seyircisiz de...
Gelenler de tiyatro seyretmeye gelmiş gibi.
Bu takıma böyle güveneceklerse hiç güvenmesinler daha iyi.
Benim futbol anlayışıma göre Malatyaspor, bir süre sonra sonuç almaya başlayacak ve alkışlanacak.
Ancak maça itibar etmeyen, "hazirun"un da neler olup bittiğini pek anlamadığı olayda puan çıkartmaları pek mümkün değildi.
Galatasaray'ın "bilimsel körebe" diye tanımlanabilecek gidenlerin ve gelenlerin pek yadırganmadığı, tribün için değil, skor için oynayan tarzı sonuç veriyor.
Bu takım lider...
Bu takım iyi averajla iki ligi de başarıyla götürüyor...
Bu takım bütçesini de dengelemeye başladı...
Bu takıma laf söylerken iki kere düşünmemiz ve ondan sonra eleştirmemiz lazım. Çünkü aksi takdirde iki puan cetvelini de gözümüze sokarlar.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.