|

Pompeo ve Kim Yong-çol yemekte buluştu

ABD ve Kuzey Kore arasındaki temaslar devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Kuzey Koreli üst düzey diplomat Kim Yong-çol New York'ta bir araya geldi. Pompeo ve Kim, Manhattan'da akşam yemeğinde görüştü.

Yeni Şafak
10:10 - 31/05/2018 Perşembe
Güncelleme: 10:49 - 31/05/2018 Perşembe
AA
Kuzey Koreli üst düzey diplomat Kim Yong-çol, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile New York'ta yemek için bir araya geldi.
Kuzey Koreli üst düzey diplomat Kim Yong-çol, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile New York'ta yemek için bir araya geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Kuzey Koreli üst düzey diplomat Kim Yong-çol, New York kentinde bir araya geldi.

Yonhap ajansının haberine göre, Pompeo ve Kim, Manhattan'da akşam yemeğinde görüştü. İkilinin bugün yeniden bir araya gelmesi bekleniyor.


Trump sürecin devam ettiğini açıklamıştı

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında Singapur'da yapılması muhtemel zirveyle ilgili hazırlıklarını "aktif bir şekilde" sürdürdüğünü açıklamıştı.

Trump, 24 Mayıs'ta, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a bir mektup yazarak son açıklamalarındaki "öfke ve açık düşmanlıktan" dolayı 12 Haziran’da iki lider arasında Singapur’da yapılması planlanan zirveye katılmayacağını belirtmişti. Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Kim Kye-gwan, 25 Mayıs'ta, Trump'ın zirveyi iptal etmesine rağmen ABD ile görüşmelere açık olduklarını söylemişti.

Trump, aynı gün, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile bir araya geleceği bir zirveye hala açık olduğunu ve 12 Haziran'da dahi bu buluşmanın mümkün olabileceğini ifade etmişti.


#Mike Pompeo
#Kim Yong-çol
#ABD
#Kuzey Kore
6 yıl önce