|

Alman gazeteci Raphael Geiger: Erdoğan haklı Batılı ülkelerin PKK'ya karşı tutumu samimi değil

Bir dönem İstanbul'da da görev yapan Alman gazeteci Raphael Geiger, Avrupa'nın terör örgütü PKK'ya karşı olan tutumunun samimi olmadığını söyledi. Süddeutsche Zeitung isimli haber sitesine konuşan Geiger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa konusundaki açıklamalarının haklı olduğunu vurgulayıp, "Avrupa’da birçok kişi, feminist idealler peşinde olan PKK’yı romantikleştiriyor. PKK, reşit olmayan çocukları Türk ordusuna karşı kullanmayı sorun olarak görmüyor." ifadelerini kullandı. Avrupa'da kolaylıkla PKK sempatizanlığı yapıldığını belirten Alman gazeteci, "PKK temsilcileri, PKK’nın Avrupa’da da terör örgütü sayılmasına rağmen İsveç’te istedikleri gibi gezebiliyorlar. Türkler için bu anlaşılmaz bir şey" dedi.

18:41 - 10/04/2023 Pazartesi
Yeni Şafak
Alman medyasında yer alan 'Erdoğan haklı, Batılı ülkelerin PKK'ya karşı tutumu samimi değil' başlıklı haber
Alman medyasında yer alan 'Erdoğan haklı, Batılı ülkelerin PKK'ya karşı tutumu samimi değil' başlıklı haber

Türkiye, geçtiğimiz günlerde Finlandiya'nın NATO üyeliğini onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde alınan bu karar, İsveç'te de yankı uyandırdı. Terör destekçilerine yuva olup onları koruyan İsveç, Türkiye'nin taleplerini yerine getirmediği için NATO'ya katılım için onay alamadı. Yaşananlar Avrupa basınında da Türkiye'nin haklı taleplerini gündeme getirdi.

Alman gazeteci anlattı: Avrupa'nın PKK tutumu samimi değil

Bir dönem İstanbul'da da görev yapan Alman gazeteci Raphael Geiger, Avrupa'nın terör örgütü PKK'ya karşı olan tutumunun samimi olmadığını söyledi.

Süddeutsche Zeitung'da yer alan 'Erdoğan haklı' başlıklı haberi

"Erdoğan haklı, Avrupa PKK'yı romantikleştiriyor"

Gazeteci
Bedrettin Bölükbaşı
'nın
Süddeutsche Zeitung
isimli siteden aktardığı habere göre; Geiger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa konusundaki açıklamalarının haklı olduğunu vurgulayıp,
"Avrupa’da birçok kişi, feminist idealler peşinde olan PKK’yı romantikleştiriyor. PKK, reşit olmayan çocukları Türk ordusuna karşı kullanmayı sorun olarak görmüyor."
ifadelerini kullandı.
Avrupa'da kolaylıkla PKK sempatizanlığı yapıldığını vurgulayan Alman gazeteci,
"PKK temsilcileri, PKK’nın Avrupa’da da terör örgütü sayılmasına rağmen İsveç’te istedikleri gibi gezebiliyorlar. Türkler için bu anlaşılmaz bir şey"
ifadelerini kullandı.

Erdoğan Avrupa ülkelerini uyarmıştı: Beslediğiniz o yılan her an sizi de sokabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine destek veren Avrupa ülkelerini bu sözlerle uyarmıştı:

"Buradan bir kez daha terör örgütlerine doğrudan veya dolaylı kucak açan destek veren ülkelere sesleniyorum. Koynunuzda yılan besliyorsunuz. Beslediğiniz o yılan her an sizi de sokabilir."
#PKK
#Almanya
#Recep Tayyip Erdoğan
#Süddeutsche Zeitung
#Raphael Geiger
1 yıl önce