Dünya Çavuşoğlu Suudi Arabistan işbirliği yapmalı

Çavuşoğlu: Suudi Arabistan işbirliği yapmalı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Suudların teklifiyle bir ortak çalışma grubunun oluşturulması konusunda görüş birliği var. Soruşturmanın selameti için Suudi Arabistan işbirliği yapmalı.

Haber Merkezi Tvnet
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Londra’da.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Londra’da.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ile ikili görüşmelerde bulunmak ve düşünce kuruluşu Chatham House’un “Değişen Dünya Düzeninde Avrupa” konulu yuvarlak masa toplantısında konuşma yapmak üzere Londra’ya geldi.

Çavuşoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kayıp gazeteci Kaşıkçı hakkında konuşan Çavuşoğlu, "Suudların teklifiyle bir ortak çalışma grubunun oluşturulması konusunda görüş birliği var. Soruşturmanın selameti için Suudi Arabistan işbirliği yapmalı" dedi.

  • Papaz Brunson'ın serbest kalması konusunda da konuşan Çavuşoğlu, "Baskıyla Türkiye'de sonuç alınamaz. Umarız ABD bunu anlar" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 15 Ekim’e kadar sürecek ziyaretinde düşünce kuruluşu Chatham House’un “Değişen Dünya Düzeninde Avrupa” konulu yuvarlak masa toplantısında konuşma yapacak ve İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ile ikili görüşmelerde bulunacak.

Brize Norton Askeri Havalimanı’nda karşılanan Çavuşoğlu’nun İngiltere Dışişleri Bakanı’yla yapılacak görüşmelerde siyasi ve ekonomik ilişkiler, güvenlik ve terörle mücadele alanlarında işbirliği gibi ikili konuların yanı sıra başta Suriye’deki durum olmak üzere bölgesel gelişmeler, AB’yle ilgili konular ve İngiltere’nin AB’den ayrılış süreci hakkında görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.