Ekonomi Intercity tekraryüzde 100 yerli

​Intercity tekrar yüzde 100 yerli - Otomotiv haberleri

Intercity tekrar yüzde 100 yerli

Intercity, 2008 yılında Japon Mitsubishi Grubu’na sattığı yüzde 47 hissesini geri aldı.

Yeni Şafak
Intercity, 2020 yılına kadar cirosunu 4 milyar liraya, kârını da 250 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor.
Intercity, 2020 yılına kadar cirosunu 4 milyar liraya, kârını da 250 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor.

Yeniden yüzde 100 yerli sermayeli şirket olan Intercity’de hisselerinin tamamı, şirketin kurucusu ve halen büyük ortağı olan Vural Ak’a geçmiş oldu.

HEDEF 4 MİLYAR LİRA

2018 yılı haziran ayı sonu itibarı ile sahadaki toplam filo büyüklüğü 36 bin araca ulaşan Intercity, 2020 yılına kadar cirosunu 4 milyar liraya, kârını da 250 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor.

Bugün şirketin toplam varlıklarının 3 milyar 255 milyon liraya ulaştığını belirten Vural Ak şunları söyledi: “2020 yılı sonuna kadar 60 bin araçlık filo büyüklüğü hedefimizi gerçekleştirirsek şirket toplam varlıklarımızı 9 milyar liraya, öz kaynak büyüklüğümüzü de 1.9 milyar liraya çıkarmış olacağız. Mevcut piyasa koşulları, Intercity gibi iyi yönetilen ve finansal açıdan sağlam olan şirketler için çok büyük fırsatlar ve avantajlar içeriyor. Biz de yeni ortaklık yapımızla Intercity'yi hızla büyüteceğiz ve verimliliğini artıracağız.”

Araç boyatmak
değeri arttırıyor
EKONOMİ
Araç boyatmak değeri arttırıyor

Lüks ve ticari
pazarda düşüş
EKONOMİ
Lüks ve ticari pazarda düşüş

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.