Ekonomi İş adamı Halil İbrahim Ünverin ölüm nedeni belli oldu

İş adamı Halil İbrahim Ünver'in ölüm nedeni belli oldu

Dün akşam saatlerinde İstanbul Bostancı açıklarında düşen helikopterden yaralı kurtulan ancak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden OTOKAR Yönetim Kurulu Başkanvekili Halil İbrahim Ünverin ön otopsisinde ölüm nedeni belli oldu. Ünver'in kaza sonrası iç kanama ile beyin kanaması geçirdiği ve boğulduğu belirlendi.

Haber Merkezi DHA
OTOKAR Yönetim Kurulu Başkanvekili Halil İbrahim Ünver'in içinde bulunduğu helikopter Bostancı açıklarında denize düştü.
OTOKAR Yönetim Kurulu Başkanvekili Halil İbrahim Ünver'in içinde bulunduğu helikopter Bostancı açıklarında denize düştü.

İş adamı Halil İbrahim Ünver'in sahibi olduğu Ünver Havacılık'a ait TC-HYU kuyruk tescilli Bell 430 tipi helikopter dün saat 17.00 sıralarında Kartaldan Sefaköy'e giderken Bostancıda denize düştü. OTOKAR Yönetim Kurulu Başkanvekili Halil İbrahim Ünver ve Pilot İsmet Özgür, balıkçılar ile Kınalıada vapurundan atlayan yolcular tarafından denizden çıkarıldı. Pilot Özgür Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine iş adamı Ünver ise Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ancak Ünver tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Düşen helikopterdeki Halil Ünver'le ilgili önemli detay
GÜNDEM
Düşen helikopterdeki Halil Ünver'le ilgili önemli detay

Cenazesi teslim edildi

Halil İbrahim Ünverin cenazesi gece yarısı hastane morgundan alınarak Yenibosnadaki Adli Tıp Kurumuna getirildi. Burada yapılan ön otopsinin ardından cenaze bugün öğle saatlerinde Ünverin yakınlarına teslim edildi.

Otopsi raporu

Ön otopside vücudunda ağır kırıklar olmadığı ancak ufak kemik kırıkları bulunduğu tespit edilen Halil İbrahim Ünver'in beyin kanaması ile iç kanama geçirdiği ayrıca boğulduğu tespit edildi. Pilot İsmet Özgürün tedavisi ise halen Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam ediyor.

Pazar günü defnedilecek

Bostancı sahilinde denize düşen helikopterde hayatını kaybeden Otokar Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi Halil Ünver için 9 Eylül Pazar günü ikindi namazını müteakiben Levent Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek.

Adli Tıp Kurumu morgundan alınan cenazenin 9 Eylül Pazar günü ikindi namazını müteakiben Levent Camii’nde düzenlenen cenaze töreni ile Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

REKLAM

Helikopter
denize düştü
GÜNDEM
Helikopter denize düştü

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.